.
HESABIM
Üye Ol

%100 Türk oyuncular ile Dörtlü Finale

%100 Türk oyuncular ile Dörtlü Finale

Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final müsabakalarında Maliye Milli Piyango averajla Dörtlü Finale yükseldi.

Haberin Tarihi: 24 Mart 2017

HENTBOLHABER.NET –  Ankara’da oynanan ilk maçta Beykoz Belediyespor’u 28:22 yenen Maliye Piyango SK, rövanşta rakibine 23:20 yenilmesine rağmen Dörtlü Finale yükseldi. 

Kadrosunda ki genç ve Türk oyuncular ile Türkiye Kupası’nda yoluna devam eden Maliye Milli Piyango SK’da büyük sevinç yaşanıyor.

Dörtlü finalde Amasya Taşova SK, Aziziye Belediyesi Termal spor, Beşiktaş Mogaz ile mücadele edecek Maliye Milli Piyango SK’nın kadrosu tamamen Türk oyuncular ile kurulu. Dörtlü finalde mücadele edecek olan rakiplerinin hepsinin kadrosunda 4-5 yabancı bulunurken, %100 Türk oyunculardan kurulu Maliye Milli Piyango SK’nın Dörtlü Finale yükselme başarısı takdir topladı.

Dörtlü Final kura çekimi 27 Mart 2017 Pazartesi günü saat 11:00’de Hentbol Federasyonu toplantı salonunda gerçekleştirilecek. Kura sonucunda Maliye Milli Piyango’nun Erkekler Türkiye Kupası Dörtlü Finalinde ki rakibi belli olacak.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Dörtlü Finalde yarı final maçları 19 Nisan Çarşamba, final maçı ise 20 Nisan Perşembe günü Federasyonumuzca belirlenecek merkezde oynanacak. 

 
Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Atilla Yalçın
  24 Mart 2017 09:36 Kullanıcı Profili

  Dörtlü finallere kalan tüm takımları kutluyor, bundan sonra ki maçlarında başarılar diliyorum. Ancak bu takımların içinde, hiç yabancı oyuncusu olmadan %100 Türk sporcularla (ki büyük çoğunluğu uzun yıllardır bu kulübün alt yapılarının her seviyesin de, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış genç sporculardır. Bazılarıda hak ettikleri halde millilik onurunu hiç yaşayamamış sporculardır.Milli takımlar hocalarına duyurulur.) mücadelesini sürdürerek buraya kadar başarı ile gelen tek takım, süper ligde de şanssız maçlar kaybederek ligin alt sıralarında bulunan Maliye Piyango SK Hentbol takımıdır. Onlar inatla ve inançla mücadele etmeyi sürdürüyorlar, bu çabalarını görmezden gelmek, takdir etmemek mümkün değil, emeklerinin ve çabalarının önünde saygıyla eğilmek gerektir.
  Bu genç sporcular, yıllardır süper ligde ter dökmüş, milli takım formalarını her seviyede ıslatmış olan ağabeylerinin klavuzluğunda pişmeye çalışıyorlar. Süper lig zor, gerçekten zor ve adil olmayan bir yarış olarak koşulmakta ülkemizde. Tamamen yabancı oyuncu meselesi yüzünden. Ama yabancı sporcuları ile başarı arayan kulüpler sanırım yanlış anlamışlar bu konuyu. Benim canım ülkemin pırıl pırıl çocukları tüm derdi, sıkıntıyı çekiyor, peki ne için? Kenarda yedek sandalyesini doldurmak için, peki bu çocuklar süper ligde yedek sandalyesini doldurmanın hayalini mi kurdular yıllar boyunca? Alt yapısını oluşturmadan, olsun kabilinden alt yapılar kurarak, alt yapı işini çözmüş bu takımlar. Yazık ediyorlar bu ülkenin spora gönül veren, sporcu çocuklarına. Diyecek söyleyecek çok şey var da, bana düşmüyor konuşmak, yazmak.
  Her türlü zorluğa göğüs gererek geldiğin yer ve gösterdiğin mücadeleye saygı duyuyor, sizleri seviyorum Maliye Piyango SK Hentbol Takımı ve alt yapıları. Sizleri yetiştiren, emeği geçen herkese teşekkürler. Saygılarımla..#hentbolgüzeldir

 • AYHAN
  24 Mart 2017 10:25 Kullanıcı Profili

  Beykoz Belediyesi’ni averajla eleyen Maliye Milli Piyango’yu kutluyor, başarılarının ligde de devam etmesini diliyorum. Yöneticilerinden masörüne, teknik ekipten genç arkadaşlarına sahip çıkan takım kaptanı ve tecrübeli abilerine ve özellikle sporcuların yetişmesinde şimdiye kadar emeği geçen tüm hocalarına teşekkkür ediyorum. Tüm hentbol camiasının, özellikle Türk hentbolcülerin yerli sporcu politikasıyla taktir ettiğini ve gurur duyduğunu düşündüğüm Maliye Milli Piyango Türk hentbolünün yüz akıdır. Kulüp zor olanı seçerek alt yapılara emek veriyor ve sporcusuna sahip çıkıyor. Tebrikler Maliye Milli Piyango

Bir Yorum Yazın