.
HESABIM
Üye Ol

Elazığ Sosyal Yardımlaşma Süper Ligi istiyor

Elazığ Sosyal Yardımlaşma Süper Ligi istiyor

Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Spor Kulübü, Türkiye Hentbol Federasyonu’ndan davet yazısını bekliyor.

Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2020

HENTBOLHABER.NET – 2019-20 sezonunda oynadığı maçlarla ligi 2 maç eksikle 5.sırada bitiren Elazığ temsilcisi, pandemiden dolayı tescil edilen liglerin ardından önümüzdeki 2020-21 sezonu için Hentbol Kadınlar Süper Liginde olmayı istiyor.

Bu sene oynayamadığı 2 maçta ve topladığı 19 puanla lig 3.sü 20 puanlı Aksaray Belediyesi takımının 1 puan arkasında kalan Elazığ temsilcisi , ligler tescil edildikten sonra Süper Ligin gelecek sezon 12 takımla oynanacağı açıklanınca süper lig için gerekli sıralamayı elde edememişti.

Süper Lig’de bazı takımların gelecek sezon ekonomik problemler nedeniyle ligde yer almayabileceği,  Süper Lig’de takım sayısının eksik kalabileceği ve 1.Ligde ki sıralama da 4. ve 5.sırada yer alan takımlara tekrar davet gidebileceği ifade ediliyor.

Kulüp Başkanı ve Antrenörü İsmail Bayraktar elazighaberkent.com’da yer alan açıklamalarında şöyle dedi:

ALT YAPIDAN YETİŞTİRDİĞİMİZ SPORCULARIMIZLA BUGÜNE GELDİK

 ‘’Zaten biz oynamadığımız 2 maçtan dolayı haksız yere davet edilmemiştik. Bence hakkımızı bu şekilde de olsa alacağımızı düşünüyoruz. Çünkü Aksaray Bld.si 20 puanda bizde 19 puandaydık ve Aksaray temsilcisinin 2 maçı fazla olmasına rağmen. Şuan Mardin’in 2 takımı Süper Lig’e katılmayacaklarını tebliğ ettiği için ayın 17 sinde başvuru süreleri bitiyor ve bizimde Hentbol Kadınlar Süper Lig’ine davet edileceğimizi düşünüyoruz. Biz zaten bugüne kadar hep alt yapıdan yetiştirdiğimiz sporcularımızla bugüne geldik. Bunun için taşıma suyuyla değirmenin dönmeyeceğini biliyoruz.’’

‘’SÜPER LİG GERÇEKTEN APAYRI BİR KULVAR’’

 ‘’Süper Lig gerçekten apayrı bir kulvar. Bütçe gerektiren, tecrübe gerektiren ve iyi oyuncuları gerektiren bir lig. Bizde bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Destek bulmamız halinde ilimizi Süper Ligde en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimse şüphe duymasın. Önemli olan nokta şu ; burada kendi çocuklarımızla, kendi emeklerimizle, kendi salonumuzla özveriyle çalıştık ve bu başarıyı elde ettik. Ben çocuklarımı ve bize destek olan herkesi yürekten kutluyorum. Çünkü bu gerçekten öyküsü yazılacak bir başarı diye kabul edebilirim.

‘’KENDİ YETİŞTİRDİĞİ SPORCULARLA SÜPER LİGE YÜKSELEN İLK TAKIM OLACAĞIZ’’

 ‘’Takım sporlarında kendi yetiştirdiği sporcularla süper lige yükselen ilk takım olacağız. Rabbim Süper Ligde de kalıcı olmamızı nasip eder. Tabi buradan ilimizin spor camiasına seslenmek istiyorum. Önümüze gelen bu fırsatı lütfen geri tepmeyelim. Lütfen kulübe destek olalım ve kendi çocuklarımızı Süper Ligde en iyi şekilde destekleyelim ki Elazığ’ımızın çocuklarının neler yapabileceğini tüm Türkiye’ye göstersin”

İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın