.
HESABIM
Üye Ol

Fenerbahçe ile yakın temas…

Fenerbahçe ile yakın temas…

Bir süredir dile getirilen Fenerbahçe’nin Hentbol şubesini kuracağı ile ilgili bilgilerin perde arkasına hentbolhaber.net ulaştı.

Haberin Tarihi: 28 Mart 2016

HENTBOLHABER.NET / ÖZEL HABER – Statü gereği futbolda yer alan Süper Lig takımlarının Hentbol Süper Lig’ine de direkt katılım sağlayabilme avantajını kullanmak isteyen Serik Belediyesi’nin, Fenerbahçe ile temasa geçtiği öğrenildi.

Yükseliş Koleji’nin Dünya Liseler Şampiyonası’nda birinci olan takımın oyuncuların yer aldığı Serik Belediyesi’nin, Fenerbahçe ile iş birliğine gitmek istediği ve görüşmeleri Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın kardeşi ve Yükseliş Koleji’nin sahibi Necmettin Çalık’ın yürüttüğü ortaya çıktı.

Necmettin Çalık’ın, Yükseliş Koleji ile Dünya Şampiyonası’na gitmeden önce Aziz Yıldırım ile görüştüğü ve olumlu geri dönüş aldığı iddia edildi. 

Çalık’ın, Fenerbahçeli yetkililerden “Liselerde Dünya şampiyonu olursanız hentbol şubesini birlikte açarız” cevabını aldığı ve bunu yakın çevresi ile de paylaştığı öne sürüldü.

Yükseliş Koleji’nin Okul-Kulüp İşbirliğini iyi uygulayarak Dünya Şampiyonu olması ile birlikte Serik Belediyespor Hentbol Şubesi’nde Fenerbahçe ile yapılacak iş birliğinin sonucu merakla beklenmeye başlandı.

Diğer yandan Fenerbahçe’nin kuracağı Üniversite için arazi arayışı içerisinde olduğu ve alternatifler arasında Antalya’nın Serik bölgesinin de yer aldığı geçtiğimiz yıllarda dile getirilmişti.
Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • Emre
  28 Mart 2016 13:20 Kullanıcı Profili

  Bir Beşiktaşlı olarak sevinçten havalara uçarım böyle bir şey olursa, hentbolumuzun Fenerbahçe gibi takımlara ihtiyacı var umarım olur.

 • Emre
  28 Mart 2016 13:20 Kullanıcı Profili

  Bir Beşiktaşlı olarak sevinçten havalara uçarım böyle bir şey olursa, hentbolumuzun Fenerbahçe gibi takımlara ihtiyacı var umarım olur. Federasyonun devreye girip işleri kolaylaştırması lazım

 • Mevlüt
  28 Mart 2016 15:23 Kullanıcı Profili

  Çok güzel olur.

 • Ayhan
  29 Mart 2016 23:01 Kullanıcı Profili

  Hentbolumuz için harika bir gelişme, federasyonumuzun devreye girip bu süreci hızlandırması gerekiyor. Bu çok önemli hentbol adına heyecanlandığımız nadir olaylardan birisi oldu. Hentbolumuz şuan gelişme sürecinde bu çok yavaş oluyor fakat Fenerbahçe hentbol şubesi açarsa Beşiktaş- Fenerbahçe- Antalyaspor- Göztepe- Nilüfer-Trabzon- Merzifon rekabeti harika olacak ve hentbola muazzam değer katacaktır

  Federasyonumuz tüm imkanlarını seferber ederek bu kıvılcımdan bir ateş çıkarmalı çeyrek asırdır beklenen bu gelişmeyi bu hasreti dindirmelidir.

  Lütfen bu işi başarın TÜRK hentbolunun olimpiyat hedefleri, avrupa şampiyonası hedefleri ve kulüp bazındaki hedefler için büyük takımlarımıza düşen görev çok fazla bunu gerçekleştirirsek her şey kolaylaşacak…
  Eğer Fenerbahçe hentbola gelirse ligin marka değeri artacak sponsorlar federasyonun ayağına gelecek
  Hentbol ligine ilgi artacak Beşiktaş, Fenerbahçe, Göztepe gibi büyük takımların yanı sıra bu lige katılmak için takımlar can atacak.
  İnsanlar hentbolu sevmeye başlayacak

  Eğer bu gelişme gerçekleşirse bir taşla 100 kuş birden vurulacak…

Bir Yorum Yazın