.
HESABIM
Üye Ol

Hentbol’da Murat Güder klasiği

Hentbol’da Murat Güder klasiği

Hentbol A Milli Takımımızın uzun yıllar formasını giymiş, Beşiktaş, Göztepe gibi takımlarda başarıdan başarıya koşan Murat Güder, Amerikan Hentbolu için devrede.

Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2020

ÖZEL HABER / HENTBOLHABER.NET –  Amerika’ya transfer olarak Florida eyaletinde Inter Miami takımında forma giyen Murat Güder, başarıları ile gündemde. 

Spor hayatında sayısız başarılara imza atan Murat Güder, aktif olarak 22 yıl milli takımda görev yaptı.  İzmir Büyükşehir Belediyespor’un ilk şampiyonluğunda büyük katkısı olan ve kaptan olarak takımı idare eden Murat Güder, Beşiktaş, Göztepe gibi takımların en başarılı dönemlerinde de sahnede rol aldı.

Müsabaka içinde ve dışında her zaman örnek sporcu kişiliği ile ön plana çıkan Murat Güder,  oynadığı takımlarda genç sporcuların örnek aldığı rol model olmuştur. 

Spor yaşantısına Amerika’da devam Murat Güder, Florida eyaletinde Inter Miami takımında başarılarına devam ediyor. Ligde, Güder rekorlarına devam ederek, bir maçta en fazla gol atan sporcu olarak ligin yükselen yıldız oyuncuları arasına girmeyi başardı.

Murat Güder, son 15 yıllık öğretmenlik hayatında ise otizmli çocuklara hentbol öğreterek umut oldu.  Onların kas zayıflığına, sosyal iletişimine ve kordinasyon gelişimine büyük katkılar olan Murat Güder, “Spor benim hayatımda önemli rol oynadı. Neden şimdi bu çocuklara katkıda bulunmayayım. Ne mutlu bana ufak bir katkım oldu ise” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın