.
HESABIM
Üye Ol

Konyaaltı Belediyespor’da hazırlıklar devam ediyor

Konyaaltı Belediyespor’da hazırlıklar devam ediyor

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek Konyaaltı Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Haberin Tarihi: 21 Eylül 2020

HENTBOLHABER.NET – Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin yeni takımı Konyaaltı Belediyespor, antrenmanlarını Akdeniz Üniversitesi Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Takımın Başantrenörü Birol Ünsal kontrolünde gerçekleştirilen antrenmanda takım sezonun ilk maçına tam motive hazırlanıyor.

Başantrenör Birol Ünsal, 2020-2021 sezonunun tüm takımlara sağlık, sakatsızlık ve başarılı bir sezon olması temennisinde bulundu. 

Ünsal, “Konyaaltı Belediyesi olarak yeni bir takımız. Çok kısa sürede takım kurup, oyuncu transferi yaptık. Konyaaltı Belediyesi’nin tarihinde ilk kadın takımını oluşturduk, bu takımın amacı Süper Lig’de üst sıralarda oynayan bir takım olmak. Türk hentboluna yeni sporcular yetiştirmek istiyoruz. Antalya’yı, Konyaaltı’nı en iyi şekilde tanıtabilmek istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Takımın kurulmasındaki en büyük amacımız Antalya’nın genç sporcularını, gelecek vaat eden sporculara sahip çıkmak. Yıldız, küçük milli takımın altyapısının 3’te 1’ine yakını bu sporculardan oluşuyor. Konyaaltı Belediyesi ile onların önü açıldı. Konyaaltı Belediyesi, Kadın Hentbol Takımı kurarak en doğru hamleyi yaptı” dedi.

Antrenör Birol Ünsal, sezonun ilk maçında iki Antalya takımının karşı karşıya geleceğini belirterek, “İlk maçımızı Muratpaşa Belediyesi ile oynayacağız. Güzel ve keyifli bir maç olacağına inanıyorum. Her iki takımada başarılar dilerim. Biz de elimizden geleni yaparak, hentbol ligine renk katacağız” diye konuştu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ligin yeni takımı olmalarına rağmen iyi bir kadro kurduklarına dikkat çekerek, “Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımımız ilk yılında ligin önemli takımlarından biri olduğunu gösterecek. Genç ve gelecek vaat eden bir kadromuz var. Şehrimizden genç ve yetenekli sporcular Türk sporunu kazandırmak istiyoruz. Yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.  

Bir Yorum Yazın