.
HESABIM
Üye Ol

2.Genç Hakem Çalışması Yapıldı

2.Genç Hakem Çalışması Yapıldı

2.Genç Hakem Çalışması 9-10 Şubat 2013 tarihlerinde Ankara THF Spor Salonunda yapıldı.

Haberin Tarihi: 12 Şubat 2013

15 İlden gelen 21 çift İl Hakemiyle yapılan çalışmalarda 1. gün MHK Başkanı Barbaros Yılmaz’ın yaptığı açılış konuşmasından sonra, sabah ve öğlen bölümünde MHK Üyesi Faruk Akman tarafından “Oyun Kuralları” ile ilgili 10 konu görsel eğitim çalışması yapıldı.

Günün 3.bölümünde ise Çankaya Belediyesi ANKA ile Itxako Navarra arasında oynanan Bayanlar EHF kupası 4. Tur maçında Hakem-Gözlem Karar İstatistikleri 21 çift tarafından işlenirken, maç sonunda karar istatistikleri MHK Üyeleri Faruk Akman ve Ali Şahin tarafından Genç Hakemlerimize değerlendirildi. Ayrıca Kural Bilgisi sınavı ve Hakemlerimizin Mülakatları MHK Başkanı Barbaros Yılmaz, MHK Üyeleri Faruk Akman ve Çetin Özen tarafından yapıldı.

2.gün M. Milli Piyango – Büyükşehir Bld. Ankaraspor, Çankaya Belediyesi ANKA-Gazi Üniversitesi Yıldız Erkek takımları arasında oynanan özel maçlarda Genç Hakemlerimiz MHK Kurulu Üyeleri gözetiminde 8-10 dk maç yönetirken, Hakem Koşuları, Görev alanları ve işaretler konusunda gerekli tavsiyelerde bulunuldu. Son olarak Genç Hakemlerimize Davranış ve İletişim konusu anlatılmış ve Seminer Federasyonumuz Genel Sekreteri Sayın B.Mutlu Kadıoğlu’nun kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Geçtiğimiz yıl yapılan 1.Genç Hakem Çalışmasında olduğu gibi, çalışmaya katılan Genç Hakemlerimiz, bu sezon yapılacak grup müsabakalarında görevlendirilerek eğitim çalışmalarına Grup merkezlerinde devam edileceği belirtildi.

Bir Yorum Yazın