.
HESABIM
Üye Ol

30. Yıl Gala Yemeği ve EHF Kongresi gerçekleşti

30. Yıl Gala Yemeği ve EHF Kongresi gerçekleşti

Avrupa Hentbol Federasyonu’nun (EHF) kuruluşunun 30’uncu yılı kutlama etkinlikleri ve EHF 14. Olağanüstü Kongresi Viyana’da gerçekleşti.

Haberin Tarihi: 21 Kasım 2021

HENTBOLHABER.NET – Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) 30. Yılını Viyana’da düzenlenen etkinlikler ile kutluyor. Aynı zamanda 14. EHF kongresi de gerçekleşirken, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ve Merkez Hakem Kurulu Üyesi Ayberk Dilmen’de Viyana’da yer aldı.

EHF Kongresinde 2026-2028 organizasyonlarının ev sahipleri belli olurken, EHF’nin projelerinden bahsedildi.

Uğur Kılıç ikili temaslarda bulundu

THF Başkanı Uğur Kılıç, kongrede Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Başkanı Michael Wiederer ile bir araya gelerek, THF’nin önümüzdeki dönem ile ilgili hedefleri ve projeleri hakkında görüştü.

Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF ) Başkanı Dr. Hassan Moustafa’nın da katıldığı kongrede, Erkek ve Kadın olmak üzere 2026 ve 2028 Avrupa Şampiyonaları’na ev sahipliği yapacak ülkeler belirlendi.

Organizasyonda IHF ve EHF Başkanları ile Türk hentbolu adına verimli görüşmeler gerçekleştirildiğini belirten Başkan Kılıç, “Hedeflerimiz arasında önemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak var. Bu hedeflere ulaşmak ve Türk hentbolunu daha üst seviyelere yükseltmek için çok çalışacağız” dedi.

 

 

Bir Yorum Yazın