.
HESABIM
Üye Ol

A Milli Takım Antrenörü Hikmet Vurgun’dan Açıklamalar

A Milli Takım Antrenörü Hikmet Vurgun’dan Açıklamalar

A Milli Bayan Hentbol Takımı Teknik Direktörü Vurgun: “Dünya Kupası elemeleri için yaz aylarında da kamp yapmayı planlıyoruz” “Geçen sezon ligde ciddi bir mücadelenin, zevkli müsabakalar olduğunu söyleyebilirm ama teknik açıdan baktığımızda maalesef oyun kalitesi düşüktü”

Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2014
2014 Avrupa Hentbol Şampiyonası grup elemelerinde 4. Grup’ta İspanya ve Hollanda ile karşılaşacak A Milli Bayan Hentbol Takımı’nın Teknik Direktörü Hikmet Vurgun, "Dünya Kupası elemeleri için yaz aylarında da kamp yapmayı planlıyoruz"

Vurgun, yaptığı açıklamada, milli takım sporcularından bazılarının sezonu erken kapattığını, onlara bireysel program vermelerine rağmen takım antrenmanı yapmanın daha önemli olduğunu söyledi. Bazı oyuncuların da yoğun bir maç programından çıktığını kaydeden Vurgun, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uzun soluklu bir kamp olacağı için kampları 3 periyoda böldük. İlk 2 dönem için İzmir’i tercih ettik, son kampı maçı oynayacağımız Ankara’da yapacağız. İzmir hem uygun çalışma şartları hem de iklimsel olarak seçmemize etken. Oyuncular da İzmir’de kamp yapmayı seviyor. Avrupa Hentbol Şampiyonası grup elemelerinde İspanya, Hollanda ve İtalya ile aynı grupta yer alıyoruz. İspanya ve Hollanda’ya farklı yenildiğimiz için grupta iddiamız yok denecek kadar az. Önceliğimiz 4,5 ay sonraki Dünya Kupası elemeleri. Bu nedenle yaz aylarında da kamp yapmayı planlıyoruz. Haziran ayından sonra Temmuz sonu, Ağustos başında bir araya gelebiliriz."

Vurgun, Dünya Kupası elemelerinde statü değişikliğine gidildiğini o nedenle daha yoğun bir programın kendilerini beklediğini belirterek, "Bu nedenle takımların lig ve Avrupa Kupası mücadelelerinden önceki dönemi iyi değerlendirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Bayanlar Süper Ligi

Milli Takım’ın ülkede oynanan hentbolun düzeyini yansıttığını kaydeden Vurgun, bu nedenle teknik ekip olarak sahadaki performansa çok etkilerinin olmadığını söyledi. Vurgun, Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde geçen sezon mücadele anlamında denk takımların olduğu bir sezon yaşandığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Muratpaşa Belediyesi haricindeki takımlar sonucu belli olmayan maçlar oynadılar. Ciddi mücadelenin yaşandığı zevkli müsabakaların yapıldığını söyleyebilirim ama teknik açıdan baktığımızda oyun kalitesiyle mücadele eş düşmüyordu, oyun kalitesi düşüktü. Ligde çok değerli Türk ve yabancı oyuncular var ama tüm takımlardaki kalitenin artması gerekli. Maalesef biz bu sıkıntıyı biraz daha yaşayacağız gibi duruyor. Eğer daha iyi yabancılar, daha çok süre alabilecek oyun portföyümüzü artırırsak hentbol açısından daha parlak olacaktır."

Ali Korkmaz – AA

Bir Yorum Yazın