.
HESABIM
Üye Ol

A Millilerin kampı devam ediyor

A Millilerin kampı devam ediyor

2023 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası grup eleme maçlarında 3 Kasımda Kosova ve 7 Kasımda da Yunanistan ile karşılaşacak olan A Milli erkek hentbol takımımızın kampı devam ediyor.

Haberin Tarihi: 28 Ekim 2021

HENTBOLHABER.NET – 11 -29 Ocak 2023 tarihleri  arasında Polonya ve İsveç’te gerçekleştirilecek olan 28. Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası için grup eleme maçları başlıyor. 

1. Eleme grubunda Belçika, Kosova ve Yunanistan ile birlikte yer alan A Milli erkek hentbol takımımız, 26 Ekim Salı günü Eskişehir’de toplandı.

Erkek Milli Takımımız 3 Kasım Çarşamba günü Eskişehir Porsuk spor salonunda Kosova ile karşılaştıktan sonra 7 Kasım Pazar günü Yunanistan ile oynayacağı grubundaki ikinci maç için Girit Adasına seyahat edecek.

1. ön eleme turunda 16 takım mücadele edecek. 4’erli 4 grupta ilk 2 sırada yer alacak takımlar 2. ön eleme turuna yükselecek.

Milli takımın aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

“Yunus Özmusul (Spor Toto), Coşkun Göktepe (Spor Toto),

Enis Yatkın ( Beşiktaş ), Taner Günay (Eskişehir Ormanspor), Samet Kanberoğlu (Beykoz Belediyespor), Alp Eren Pektaş (Spor Toto), Enis Harun Hacıoğlu (Beşiktaş), Yaşar Erdem Ateş (Eskişehir Orman Spor), Orhan Sirgeligil (İzmir Büyükşehir Belediyespor)

Sarp Seymen (Spor Toto) Yakup Yaşar Simsar (Beşiktaş) Genco İlanç (Beşiktaş) Gürkan Soğukpınar (Beykoz Belediyespor), Halil İbrahim Öztürk (HC Metalurg) Ali Emre Babacan (Antalyaspor),

Onur Ersin (K.R.Cocks), Ozan Erdoğan (Beykoz Belediyespor)

Can Çelebi ( Spor Toto) Cemal Kütahya (CSU Suceava), Özgür Sarak (K.R.Cocks), Durmuş Ali Tınkır (Spor Toto),

Görkem Biçer (TV Grosswallstadt), Yiğit Eröz (Spor Toto), Şevket Yağmuroğlu (Beşiktaş)

Koray Ayar (TSW Hannover) Uğur Erceylan (Spor Toto), Mehmet Demirezen (Eskişehir Ormanspor), Ömer Lütfi Acar (DJK Sf Budenheim)”

Bir Yorum Yazın