.
HESABIM
Üye Ol

Adana’da Hakemlere ve Gözlemcilere Seminer

Adana’da Hakemlere ve Gözlemcilere Seminer

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin, tüm branşlarda hakemlerin sporcu ve seyircisinin eğitilmesine katkı sağladıklarını, müsabakayı keyifli hale getirdiklerini söyledi.

Haberin Tarihi: 11 Ekim 2013

Tekin, Menderes Spor Salonu bünyesinde toplantı odasında gerçekleştirilen "Hentbol Hakem ve Gözlemci Semineri"nde yaptığı konuşmada, hakemlerin adil, güvenilir olmasının yanı sıra uluslararası oyun kurallarını iyi bilmesi gerektiğini kaydetti.

Hakemliğin zor bir görev olduğunu, herkesi memnun edemediklerini belirterek, "Hakemler sporcu ve seyircinin eğitilmesine katkı sağlar, müsabakayı keyifli hale getirir. Ben de bir dönemler hakemlik, antrenörlük yaptım ve milli takımlarda görev aldım. Adana’dan iyi hakemler çıktı. Dileğimiz, eski dönemlerdeki başarıyı yakalamaktır" dedi.

Hentbol Federasyonu İl Temsilcisi Metin Muhacir, hakem ve gözlemci eğitimlerine büyük önem vereceklerini belirterek, bu konuya büyük zaman ayıran ve önemli katkısı olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitime ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Öğretim Görevlisi ve Hentbol İl Hakem Kurulu Başkanı Kamil Dikici’ye teşekkür etti.

İl Hakem Kurulu Başkanı Kamil Dikici, konuşmalardan sonra hakem ve gözlemcilere yönelik "Bakış açıları ve algılamada hatalar" konulu slaytlarla güçlendirilmiş konferansında, müsabakalarda, her hangi bir pozisyonda hakemler, sporcular, yöneticiler, antrenörler ve sporseverler arasında farklı bakış açılarıyla karşılaşıldığını anlatarak, hakemin zor şartlarda görev yaptığını vurguladı.

Etkinlikte, yeni il hakem kurulu ile il tertip komitesi tanıtıldı. Hakemler, bilgi ve görev talep formları doldurdu.

Toplantıya, İl Temsilcisi Yardımcısı Gökhür Ateş, İl Hakem Komitesi üyeleri, Kamil Dikici, Kamuran Şarlıoğlu, Pelin Gaye Akbulat, Mustafa Tunç, İl Tertip Komitesi üyeleri, Murat Güler, Ahmet Cebenay, Yusuf Can, Mustafa Gündeş ile hakem ve gözlemciler katıldı.

Bir Yorum Yazın