.
HESABIM
Üye Ol

AG Kobenhavn İflas Etti

AG Kobenhavn İflas Etti

AG Kobenhavn’da kulübün en önemli parçası, başkanı ve hak sahibi Jesper Nielsen, önümüzdeki yıl takıma destek vermeyeceğini 18 Temmuzda açıklamıştı.

Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2012

Bu gelişme üzerine dün basın ve kulüp yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, AG KØBENHAVN kulübü VELUX EHF FINAL 4’ün son sezonunda başardığı onca şeyden sonra iflas ettiğini bildirdi.

Gelişmeler üzerine, EHF yazı işleri müdürü General Michael Wiederer "Büyük bir üzüntüyle böyle bir kararla karşılaştık. AG KØBENHAVN kısa bir süre içerisinde hentbolün zirvesine tırmandı. Bu kişisel meseleden bağımsız olarak, Avrupa Hentbol Federasyonu kulüplerin hasılatlarını korumak için özellikle onların,en başta Şampiyonlar Ligi’nin olmak üzere, mülkiyet haklarını ve finans işlerini ilgilendiren genel konulara bir çözüm üretmelidir. Bu çözüm, EHF ve EHF Pazarlama’nın arasında ortak bir çaba oluşturmak olmalıdır." dedi.

Avrupa Hentbol Federasyonu şu sıralarda Danimarka Hentbol Federasyonu ile yakın irtibat kurarak VELUX EHF Şampiyonlar Ligi’ni ilgilendiren bu konuyu inceliyor. Yasal durumları ve sporla ilgili bilgileri içeren bilgiler, perşembe günü EHF Resmi sitesinden açıklanacaktır.

Bir Yorum Yazın