.
HESABIM
Üye Ol

Altı Puanın Önemi

Altı Puanın Önemi

A Milli Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Hikmet Vurgun, 2013 Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası 4’üncü eleme grubunu ilk sırada tamamlamak için mücadele ettiklerini belirterek, ”Altı puanı elde eden gruptan çıkacak gibi gözüküyor” dedi.

Haberin Tarihi: 20 Kasım 2012
 Vurgun, Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Spor Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, 4. Grup’ta Azerbaycan ve Portekiz ile yapacakları maçların değerlendirmesini yaptı.

Grupta şu ana kadar oynadıkları iki maçta bir galibiyet bir de mağlubiyet aldıklarını hatırlatan Vurgun, Azerbaycan ve Portekiz ile birlikte play-off maçını oynamaya hak kazanmak için uğraştıklarını söyledi.

”Öncelikli rakibimiz Portekiz” diyen Vurgun, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Ankara’da Azerbaycan’ı farklı yendik. Deplasmanda ise Portekiz’e iki farkla kaybettik. Öncelikle Azerbaycan’ı 24 Kasım Cumartesi günü Bakü’de tekrar yenmeliyiz. Bir hafta sonra da Portekiz’i Ankara’da ağırlayacağız. Öncelikli hedefimiz Portekiz’i üç sayı farkla yenmek. Bize yakışan ise Portekiz’i daha farklı bir skorla mağlup ederek gruptan birinci çıkmak. İki ekibi de teknik ve taktik açıdan incelediğimizde çok ciddi rakip görmüyoruz.”

Vurgun, iki kez dünya şampiyonasına katılmak için play-off maçı oynadıklarını anımsatarak, ”Ancak, bugüne kadar dünya şampiyonasına katılma başarısı gösteremedik. Umarım iyi bir play-off kurası çekeriz ve Sırbistan’da düzenlenecek 2013 Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası’nda yerimiz alırız” ifadesini kullandı.

Yardımcı antrenör İsmail Güney ise Portekiz yenilgisini ”iş kazası” olarak nitelendirerek, gruptan birinci çıkacak güce sahip olduklarını, Portekiz’i de Türkiye’de farklı yeneceklerini ileri sürdü.

Güney, dünya şampiyonasına katılmaları durumunda ise Türk hentbolunun çıtasının yükseleceğini vurguladı.

Kaptan Yeliz Özel de sakat olduğu için Azerbaycan ve Portekiz maçlarında takımdaki yerini alamadığını dile getirdi. Grupta alınan Portekiz mağlubiyetini talihsizlik olarak niteleyen Yeliz Özel, bugüne kadar Portekiz’i hep farklı yendiklerine işaret ederek, Azerbaycan’ı rakip olarak görmediğini sözlerine ekledi. 

Bir Yorum Yazın