.
HESABIM
Üye Ol

Antalyaspor’da maaşlar ödendi, transfer çalışmaları başladı

Antalyaspor’da maaşlar ödendi, transfer çalışmaları başladı

Geçtiğimiz sezon genç bir kadro ile mücadele ederek ligde kalıcı olmaya devam eden Antalyaspor’da biten sezonun son maaşları da önceki gün yattı.

Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2021

HENTBOLHABER.NET – Kırmızı – beyazlı ekip transfer görüşmelerine de başladı.

Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban yaptığı açıklamada : “Yeni sezonda hentbol kökenli Levent Küçükçolak ve Murat Şimşek ile birlikte hareket ediyoruz. Hentbol takımını yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bütçemiz geçen sezonun biraz üstünde olacak. Bu artışı da iç transferde sporcularımıza yansıttık. Bizden ayrılan oyuncular hepsine izin verdik. Geçen sezona göre 3-4 kat daha fazla maaş teklifleri almalarından ötürü değerlendirmelerini istedik. Demekki güzel işler yapmışız oyuncularımızın değeri artmış ve kendileri daha çok kazanacak noktaya getirmişiz. Bu bizim için mutluluk verici. Kendilerine daha yüksek teklif olmasına rağmen Antalyaspor’da oynamaya devam etmek isteyen sporcularımızla da görüşmeye başlıyoruz. Ardından dış transfer çalışmaları yapacağız. Önceliği genç ve gelecek vaat eden sporcular olacak. Bu sporcuların yanında tecrübeli bütçemize uygun yerli ve yabancı da alabiliriz. Önemli olacan bütçemize uygun olması. Yine borçsuz şekilde sezonu tamamlamak önceliğimiz olacak” dedi.

Geçtiğimiz sezonu teknik kadro dahil 35 bin TL maaş ortlaması ile tamamladıklarını belirten İrban, “Yeni sezonda bu rakam biraz daha yukarı çıkacak. Geriye dönük bize dava açmayan tüm sporcularımızın da alacaklarını ödedik. Pandemi döneminde ve önceki yıllarda dava açan toplamda 5-6 sporcu var. Onlarında davaları sürdüğü için alacaklarını ödeyemiyoruz. Maalesef geçtiğimiz sezon pandemi döneminde dava açan bir çok sporcu olmuştu ancak daha sonra davalarını geri çeken ve ortak noktada buluştuğumuz tüm oyuncu ve teknik kadrodaki isimlerle anlaştık ve ödemelerini sırayla yaptık. Hem Biten sezondaki tüm maaşlar hem de bir önceki sezondaki kalan 2 aylık maaşları ödeyerek mali anlamda başarılı şekilde ligi bitirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Yorum Yazın