.
HESABIM
Üye Ol

Antrenman Yapsak mı? Yapmasak mı?

Antrenman Yapsak mı? Yapmasak mı?

Yazarlarımızdan Dr.Zeki Pehlivan, “Antrenman Yapsak mı? Yapmasak mı?” adlı köşe yazısı ile Sezon Sonu Dikkat edilmesi gereken bazı noktalara dikkat çekmek istiyor.

Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2014

Dr. Zeki Pehlivan yazısında " Bir sezon daha tamamlandı ve herkes iyi bir dinlenmeyi hak etti.  Ancak bu dinlenmenin dozu biraz abartılınca yeni sezonda bunun acısı fazlasıyla çıkıyor. Çünkü spor nankör bir iş. Bir sezon boyu antrenman yaparsınız, çalışırsınız, formunuzun en üst noktasına çıkarsınız, ama… Sezon biter ve her şey biter. Eğer siz iyi bir sporcu, profesyonel bir hentbolcu olarak bir sezon boyu elde ettiğiniz antrenmanlılık düzeyinizi ve fiziksel edinimlerinizi tamamen bir kenara bırakıp, pasif dinlenmeye geçerseniz, yeni sezonda antrenörlerinize allah kolaylık versin. Tabi ki size de.

Evet biraz değişik bir giriş oldu. Konunun önemi açısından böyle bir giriş yapmak gerekliydi sanırım. Türkiye Bayanlar Süper Ligi Play-Off Maçları’nın en sonuncusu 01 Mayıs 2014 Perşembe günü, Türkiye Erkekler Süper Ligi Play-Off Maçları’nın en sonuncusu ise 23 Mayıs 2014 Cuma günü yapıldı. Bu maçlar liglerimizin en son maçlarıydı. Bunlardan önce elenip maç ve antrenmanları biten takımlarımız da çoğunlukta bulunuyor. Bu maçlardan sonra hentbolcülerimiz acaba ne yapıyorlar?  Tatil dönemini ne tür sportif etkinliklerle geçiriyorlar? Kaç defa koştular? Uzun mesafeli yüzme yapıyorlar mı? Hafif de olsa ağırlık çalışması yapıyorlar mı? Ya da başka branşlardan (voleybol, basketbol, tenis vb.) sporlarla ilgileniyorlar mı? Spor bilimci Bompa’nın “tatil” değil iki sezon arası “geçiş dönemi” olarak adlandırdığı bu uzun süreçte hentbolcülerimiz neler yapıyor, merak ediyorum."diyor.

Dr. Zeki Pehlivan’ın Köşe Yazısını okumak için aşağıdaki linki tıklayanız.
 

http://www.hentbolhaber.net/makale/dr-zeki-pehlivan/antreman-yapsak-mi-yoksa-yapmasak-mi/72.html

 

Bir Yorum Yazın