.
HESABIM
Üye Ol

Antrenörlük Kursları ve Gelişim Seminerleri Üzerine

Antrenörlük Kursları ve Gelişim Seminerleri Üzerine

Köşe yazarlarımızdan Abdullah Tüfek Markalama ve pazarlama üzerine “Türkiye’de Hentbol Antrenörü” adlı köşe yazısı ile antrenörlerimizin içinde bulunduğu durumu paylaşmıştı. Dr.Zeki Pehlivan’da “Türkiye’de Antrenörlük Kursları ve Gelişim Seminerleri Üzerine” adlı köşe yazısı ile Kurslar ve GElişim seminerleri üzerine önerilerini paylaştı.

Haberin Tarihi: 31 Temmuz 2014
Dr. Zeki Pehlivan köşe yazısında : "Eğitim konusu bildiğiniz gibi önemli bir konu. Tüm bireylerin dolayısıyla antrenörlerimizin, okul ya da kurs sonrası yeni gelişmeleri takip etmek, güncel kalabilmek, en önemlisi öğretmek ve liderlik etmek durumunda oldukları gençlerin gerisinde kalmamak için sürekli bilgilerini yenilemeleri gereklidir.

Özellikle bizim gibi hentbolün dünya standartlarına göre oldukça alt düzeyde olduğu bir ülke için bu konu çok daha önemlidir. Tabi ki bu konu tek başına kesin bir çözüm olamayacağı gibi, mutlak bir fayda sağlayacağını da söylemek oldukça zor. Çünkü eğitimin doğası gereği, aynı zamanda hedef kitlemizin yetişkin olduğu düşünüldüğünde, yapılması istenen çalışmalar da oldukça emek ve sabır isteyen bir konu.

Ancak her ne olursa olsun, yapılan eğitimle ilgili planlı çalışmaların, tıpkı Milli Eğitimde olduğu gibi uzun yıllar sonra sonuçlarının ortaya çıkacak olması nedeniyle, şimdiden başlanarak bir çerçeveye oturtulması ve geleceğe dönük eğitim yatırımının başlatılması gerekli. Bu nedenle, eğitim alanında öncü bir kurumda çalışıyor olmam ve bu alanda okulumuzda öğretmenlerimize yaptığımız bir çok eğitimden yola çıkarak, antrenörlerimizin de bu tür eğitimlere ihtiyaçları olduğu düşüncesi içindeyim. Hentbol başta olmak üzere bir çok farklı branşta yaptığım gözlemlere ve yaptığım incelemelere de dayanarak (Ayrıca, 1995 yılında tamamlamış olduğum Yüksek Lisans Tezi konum da “Bir Mesleki Teknik Halk Eğitimi Etkinliği Olarak Antrenör Eğitim Kursları (Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı Antrenör Eğitim Kursları)”dır.) antrenör eğitim kursları ve gelişim seminerlerinde bazı düzenlemelerin yararlı olacağı inancındayım." diyor.

Yazının Devamını okumak için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.hentbolhaber.net/makale/dr-zeki-pehlivan/antrenorluk-kurslari-ve-gelisim-seminerleri-uzerine/74.html
 

Bir Yorum Yazın