.
HESABIM
Üye Ol

Ardeşen, Hırvatları ağırlıyor

Ardeşen, Hırvatları ağırlıyor

Hentbol’da Rize’nin ve Türkiye’nin gururu Ardeşen GSK, hentbolun ekol milletlerinden Hırvatları ağırlıyor!

Haberin Tarihi: 8 Şubat 2015

HENTBOLHABER.NET – Avrupa mücadelesine final parolasıyla başlangıç yapan Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü (Ardeşen GSK), Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Challenge Kupası’nda ilk 8’e girme mücadelesinde Hırvatistan’ın RK Zelina ekibini ağırlayacak. İki ayaklı mücadelenin iki maçı da Rize Ardeşen’de oynanacak.

Ardeşen GSK Basın Sözcüsü Ömer Faruk Zenginal; “Ardeşen GSK olarak yine, yeni bir tarih yazmanın arifesindeyiz. Bu hafta sonu Challenge Kupası’nın güçlü ekiplerinden Hırvat RK Zelina takımını ağırlayacağız. Bu maçın hazırlıklarına yaklaşık olarak bir buçuk ay öncesinden başladık. Bakanlar, yöneticiler ve bir çok özel isim bu karşılaşma için davet edildi. Ayrıca çok sayıda gazeteci de bu maç için Rize’ye gelecek. Amacımız, Rize’mizi ve ülkemizi Avrupa arenasında en iyi şekilde temsil etmek” dedi.

“TARAFTARIMIZ ATAR DAMARIMIZ”
Taraftar desteğiyle bu günlere ulaştıklarını anımsatan Zenginal; “Taraftarımız artık kupa istiyor. Bunun için de canını dişine takarak arkamızda duruyor. Hedefimiz bu maçta yine 5 bin sayısını aşmak. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

“TÜRK HALKI ARKAMIZDA”
Zenginal; “Hentbolda tarih yazmaya başladığımız günden itibaren, her geçen gün bilinirliği artan bir Ardeşen GSK’mız var. Özellikle son haftalarda ülkenin bir çok yerinden destek ve başarı mesajları alıyoruz. Deplasmanlarda bizi desteklemek için maça geleceklerini ifade ediyorlar. Ayrıca farklı spor branşlarının kulüp yöneticileri de başarı dileklerini iletiyor. Bu da sorumluluğumuzu artırıyor. Bu sevgi ve sahiplenme bize güç ve hırs veriyor. Tek isteğimiz bizi sevenleri ve başarımızı isteyenleri mutlu etmek” dedi.

“TEKNİK EKİBİMİZ ÇOK ÇALIŞIYOR”
Zenginal; “Teknik Direktör Hikmet Vurgun ve yardımcıları gece gündüz bu maç için mesai harcıyor. Sporcularımız da teknik ekiple sadece antrenman ile değil, araştırma ve analiz yönünden de ciddi bir çalışma içerisindeler. Değerli Hocamız Hikmet Vurgun’un ve her biri Avrupa tecrübesine sahip sporcularımızın bu turu da geçeceklerine inancımız tam” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın