.
HESABIM
Üye Ol

Ardeşen’de Sürpriz Ayrılık

Ardeşen’de Sürpriz Ayrılık

Ardeşen GSK Teknik Direktörü Hüsnü Kemal Durak, Ardeşen GSK Yönetimi İle Karşılıklı Olarak Yollarını Ayırdı.

Haberin Tarihi: 2 Mayıs 2014
Ardeşen Genlik ve Spor Kulübü Başkanı Sultan Rauf Oğuz, 2013–14 Bayanlar Hentbol Süper Lig Sezonunun Sona Ermesi İle Birlikte 2 Yıldır Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünde Teknik Direktörlük Görevinde Bulunan Hüsnü Kemal Durak İle Yollarını Ayırdıklarını Açıkladı.

Ardeşen GSK’da teknik direktör Hüsnü Kemal Durak’ın görevinden ayrıldığı kulüp başkanı Rauf Oğuz tarafından resmen açıklandı.

Teknik Direktör Durak’ın, Yönetim Kurulu İle Yaptığı görüşme de, özel sebeplerden ötürü kendi isteği ile görevden ayrılmak istediğini iletmesi üzerine karşılıklı olarak yollar ayrıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ardeşen GSK Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Rauf Oğuz,
“Kemal Hocamızla Oturup Konuştuk. Karşılıklı Olarak, Tamamen Dosthane Duygular İçerisinde Karşılıklı Olarak Yollarımızı Ayırdık. Bundan Sonraki Süreçte Kendisi İle İlişkilerimiz Güçlü Bir Şekilde Sürecek. Hentbol’e 35 Yılını Verdiği Tecrübesi, Bilgi ve Birikimlerinden Yararlanmaya Devam Edeceğiz.” Dedi.

Kendisinin Ardeşen’e Katkısı Büyük!
Süper Lig Serüvenine Kemal Hoca’nın Tecrübesi İle Başladıklarını ve Kendisi İle Hedefledikleri Her Başarıya Eksiksiz Ulaştıklarını Vurgulayan Oğuz, “Hocamız yönetimi, tarzı ve ilmi ile Türk hentbolunun örnek isimlerinden biri olması hasebi ile kendisi ile 2 sezon birlikte çalışmak büyük bir şanstı. Sporcuları ile bire bir diyalog içerisinde, daha çok rasyonel, hatayı hata ile örtmek değil, söz konusu hatayı derinine inceleyerek çözüm önerileri üreten bir yapı içerisinde yürüttüğü Teknik Direktörlük görevini takdir ile karşılıyoruz. Alışıla gelmişin dışında, kulüplerin çok iyi ve güçlü ekiple başarı yakaladığı günümüzde, kendisi taşranın imkânları ölçüsünde bir kadro ile zirveye tırmanmak adına yönetim kurulumuzu mahcup etmemiştir. Bugün gelinen noktada görüyoruz ki, gerek hocalık yeteneği, gerekse de kişiliği ve ahlakı ile Anadolu’da sporun nasıl icra edileceğini bize göstermiştir. Sporcularımız ile ilişkilerini ailevi bir yapı ile harmanlaması Rize olarak muhafazakâr bir yapıya sahip olduğumuz için bizlerin en çok önemsediği konuların başında yer aldı. Kendisi görev süreci boyunca hiçbir olumsuzluğa mahal vermeden görevini başarılı bir şekilde ifa etmiştir. Kendisine bundan sonraki sportif hayatında ve yaşamında Ardeşen GSK Yönetim Kurulu, teknik ekibi, sporcuları ve taraftarları adına teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.

Yeni Hoca Kim Olacak?
Kemal Durak’ın teknik direktörlük görevinden ayrılmasının ardından yeni hoca arayışlarına başladıklarını ifade eden Oğuz, Ardeşen GSK’nın yapısına uygun bir isimler yeni dönemde, büyük hedeflerle yola çıkacaklarını ifade ederek, “Teknik Yapı ve Sporcu bazında iç ve dış transferlerimiz itinalı bir şekilde sürüyor. Ardeşen’e yakışır bir kadro için yönetim kurulu olarak meşakkatli bir şekilde çalışıyoruz.” Dedi.

Lazhaber.Com

Bir Yorum Yazın