.
HESABIM
Üye Ol

Ardeşen’de Vurgun Dönemi

Ardeşen’de Vurgun Dönemi

Hentbol Bayanlar Süper Ligi ekiplerinden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü, aynı zamanda A Milli Bayan Hentbol Takımı antrenörü de olan Hikmet Vurgun ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Haberin Tarihi: 30 Haziran 2014

Ardeşen Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine Kulüp Başkanı Sultan Rauf Oğuz, Ardeşen Gençlik Spor Kulübü Onursal Başkanı Dursun Yaşaroğlu, antrenör Hikmet Vurgun ile öteki ilgililer katıldı.

Oğuz, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, kazanma hedefi yüksek, karakterli bir takım oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, "Bu güne kadar bu hedefimizden şaşmadık. Ailemizi daha da güçlendirmek ve geleceğimizi sağlam temellere oturtacak bir isim ile yola devam etmek istedik. Bu nedenle Hentbol ailesinin gururu olan Hikmet Vurgun ile yolumuza devam etme kararı aldık. Hedeflerimiz büyük ama mütevazi bütçe ile bunu başarmak istiyoruz" dedi.

Oğuz, transfer çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, "Oyuncularla ilgili çalışmamızı yaptık. Çok önemli mesafeler katettik. Hikmet hocamız da bu anlamda görüşmelerimiz devam ederken bu işin içerisinde yer aldı. Sonuçlandırdığımız isimler var ama imza atmadan açıklama yapmayı uygun görmüyoruz" diye konuştu.

Hikmet Vurgun ise Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü’nün kendisi için büyük bir tecrübe olacağını kaydederek, şunları söyledi:

"İlk kez bambaşka bir coğrafyada çalışacağız. Ardeşen, hentbolde marka olma yolunda ilerliyor. Alt liglerden gelerek Süper Lig’de ve Avrupa’da elde ettikleri derece ile ülke hentbolunun tanıtıma büyük katkı sağladı. Görev almam hedeflerimizin daha da büyüdüğü anlamına geliyor. Oynayacağımız oyun ve oluşturacağımız felsefe ile Türk hentbolunda meşale olmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz ligde ve Avrupa’da başarılı olmak."

Federasyon ve kulüp yöneticilerinin ortak çalışma için olumlu karar verdiğini belirten Vurgun, "Milli takımda da görevim aktif olarak devam edecek. Alt yapılarda da görevimiz vardı ama buna zaman ayıramayacağız. Mesaimizin büyük bölümünü Ardeşen’e, kalan bölümünü milli takıma ayıracağız" ifadelerini kullandı.

Bayan hentbolunda bazı sıkıntılar olduğunu öne süren Vurgun, "Sporcuların devamlılığını sağlayamıyoruz. Ardeşen’de bunun temellerini atabiliriz. Mümkün olduğunca daha profesyonel bir ekip oluşturmak istiyoruz. Kısa vadeli ekipler Türk hentboluna yarardan çok zarar veriyor. Günübirlik değil, kurumsal kulüpler oluşturmalıyız. Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü bu yolda iyi örnek oluşturuyor" dedi.

Bir Yorum Yazın