.
HESABIM
Üye Ol

Arın : “Türkiye’de onlardan daha etkili bir taraftar grubu yok”

Arın : “Türkiye’de onlardan daha etkili bir taraftar grubu yok”

Avrupa Hentbol Şampiyonlar Ligi’nde Flensburg-Handewitt karşısında 27-20 mağlup olan Beşiktaş Mogaz Antrenörü Müfit Arın, ilk yarıda oynadıkları oyunu 2. yarıda da oynayabildikleri zaman, Avrupa’nın en güçlü ekipleriyle kafa kafaya oynamaya başlayacaklarını söyledi.

Haberin Tarihi: 17 Ekim 2014
Avrupa’nın kulüp bazında en zorlu ligi Avrupa Hentbol Şampiyonlar Ligi’nde kıran kırana 2 puan mücadelesi devam ediyor. Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez yer alan Beşiktaş Mogaz, 4. haftanın açılışını son şampiyon Flensburg-Handewitt karşısında yaptı. Siyah-beyazlılar ilk yarısını 11-11 berabere tamamladığı karşılaşmayı, 2. yarıda Alman temsilcisinin hücumlarına cevap veremeyince 27-20 mağlup tamamladı. 4 hafta sonunda puanı bulunmayan Beşiktaş Mogaz, B Grubu’nda Alingsas’la birlikte puanla tanışamayan iki takımdan biri oldu.

ARIN: "TÜRKİYE’DE ONLARDAN DAHA ETKİLİ BİR TARAFTAR GRUBU YOK"

Arın, maça iyi başlayamadıklarını fakat ilerleyen dakikalarda toparlandıklarını belirterek, "İyi savunma yapıp hücumda da istediklerimizi elde edince soyunma odasına berabere gittik. İkinci yarıda ilk 10 dakika bizim için büyük önem arz ediyordu. Eğer o dakikalarda daha büyük bir direnç ortaya koyabilseydik sonuç farklı olurdu. Ne zaman ilk yarıdaki oyunumuzu 2. yarıya da yayabilirsek, Avrupa’nın güçlü ekipleriyle kafa kafaya oynamaya başlarız. Yoğun maç temposu oyunumuzu geliştiriyor ancak yorgunluk da cabası oluyor. Rakibimiz kendini kanıtlamış, geçen yıl şampiyon olmuş, Almanya’nın en güçlü ekiplerinden biri. Onlara karşı oynamak kolay değildi. Fakat oyuncularımı tebrik ediyorum. Büyük bir mücadele ortaya koydular. Her geçen gün daha uyumlu bir takım olmaya başladık. Bu taraftar bir kez daha bize kanıtladı ki, Türkiye’de onlardan daha etkili bir taraftar grubu yok. Yenilsek de yensek de bizimle birlikteler. Bu sene hentbola olan ilgide büyük bir artış var ve bunu oluşturan başlıca etken Beşiktaş taraftarıdır. Bu maçta da desteğini esirgemeyen tüm Beşiktaşlılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

ARİFOĞLU: "ONLAR OLMAZSA İŞİMİZ ÇOK ÇOK DAHA ZOR OLUR"

Oynadıkları her maçın ilk dakikalarında zorluklar yaşadıklarını söyleyen Beşiktaş Mogazlı oyuncu Arifoğlu, "İlk dakikalar bizim için hep zorlayıcı oluyor ama sonradan ritmimizi buluyoruz. Bu maçta da durum farklı değildi, yine sonradan açıldık. İlk yarıyı berabere tamamladıktan sonra kendimize güvenimiz arttı fakat 2. yarıdaki kırılma dakikalarında istediklerimizi gerçekleştiremedik. Bu da sonucu hazırladı. Taraftarımızın bizden galibiyet beklediklerini çok iyi biliyoruz ve bunun için her şeyimizi ortaya koyuyoruz. Maalesef zorlu bir gruptayız ve ilk kez Şampiyonlar Ligi’ni deneyimliyoruz. Biraz sabra ve bolca desteğe ihtiyacımız var. Onlar olmazsa işimiz çok çok daha zor olur. Onların bu desteğine layık olmak en büyük amacımız" şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın