.
HESABIM
Üye Ol

Asobal’da kriz büyüyor, Torrevieja seneye yok

Asobal’da kriz büyüyor, Torrevieja seneye yok

Hentbolda Avrupa’nın en kaliteli liglerinden İspanya Asobal Hentbol Ligi’nde krizin boyutları büyüyor. Birçok kulübün finansal sıkıntı yaşadığı lige bir kötü haber de Torrevieja’dan geldi. Torrevieja önümüzdeki yıl ligde Asobal’da olmayacak.

Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2012

Ekonomink krizin spor branşlarına da yayıldığı İspanya’da, belki de resesyondan en çok etkilenen spor hentbol oldu. Zira hem erkekler Asobal Ligi hem de kadınlar Honor Ligi’nde yer alan ekipler birer birer kırmızı alarma vermeye başladı. Antequera, Huesca, San Antonio ve geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde yer alan Reale Ademar Leon’un su yüzüne çıkan finansal sıkıntılarından sonra, ilk iflas haberi Torrevieja’dan geldi. İki yıldır sponsor ve kulüp başkanı arayışlarını sürdüren batı İspanya temsilcisi, bu yıl Asobal yerine alt liglere katılmak istediğini belirtti. 1974 yılında kurulan kulüp, 2000’lerin erken döneminde İkinci lig’den Asobal’a yükselmişti. Zaman zaman ilk 102u zorlayan kırmızı – mavililer, Ligin Sagunto’yla birlikte iki Valencia ekibinden biriydi.

Mücadelelerini 4.500 kişilik Los Deportes Salonu’nda yapan Torrevieja geride bırakılan sezonu 9.lukla bitirmişti. Asobal’da geçirdiği sezon sayısı 9 olan Torrevieja, bu istatistikte çift haneleri gören 13 takım arasına giremeden lige veda etti. Daha önce Avrupa’da müsabaka oynama fırsatı da bulamayan Torrevieja Finansal darboğazdan çıkana kadar alt liglerde mücadele edecek ve kulüp toparlanana kadar veya sponsor bulana kadar Asobal’a geri dönmeyecek.

Kaynak:Sports TV

Bir Yorum Yazın