.
HESABIM
Üye Ol

Atlantik Spor oldu : “Ankara 1910 S.K.”

Atlantik Spor oldu : “Ankara 1910 S.K.”

Hentbol Bayanlar Süper Ligin yeni temsilcisi Atlantik Spor Kulübü Başkanı Ulaş Ortakaya , Kulübün geliri , tesisi , taraftarı ve camiası olmamasından dolayi isim değişikliğine gittiğini belirtti.

Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2014
Atlantik Spor Kulübünün yeni adı Ankara 1910 Spor Kulübü ve renkleri de Sarı-Lacivert.

Ortakaya yapmış olduğu açıklamada :  "Ankaragücü delegesi ve sempatizanı olmamdan dolay kulübün Atlantikspor olan ismini Ankara 1910 spor kulübü,  renklerini sarı lacivert olarak değistirdim. "dedi.

Ayrıca Ortakaya ,"Mamak belediyemiz futbol takımımızın antrenmanları ve maçlar için yeni yapmış oldugu Turközu stadyumunu, hentbol takımımızın antrenman ve maçları içinse Mamak Arena  spor salonunu tahsis etti.  Mamak belediyesine spora katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.. Hentbol maçları için Cebeci ve Çankaya THF spor salonları kullanma şansımız bulunmaktadır.  Amacımız Türk sporuna katkı sağlamak, kendim eski bir profesyonel futbolcu ayrıca 4 senedir fifa dan yetkili futbolcu menajeriyim."dedi.

Öncelikli hedefinin, Ankara sporuna katkı sağlayıp, kısa sürede futbol ve hentbol icin alt yapıya gençlerimizi kazandırıp, cocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sporu sevdirme olduğunu belirten Kulüp başkanı Ortakaya , "Bu arada hentbolda Türkiye’yi Ankara’da temsil eden Y.mahhalle Belediyesi ve biz Ankara 1910 SK olarak büyük Ankara halkına salon sporlarınınn zevki ve heyacanını yaşatıp, sosyal aktivite sağlayıp, onlara spor salonlarının kapılarını sonuna kadar açmak "dedi.

Son olarak Ortakaya , "Bu anlamda yeni sezonda hem futbol hem hentbol maçlarımıza Ankara 1910 Spor Kulübüne gönül verecek herkezi bekliyoruz."dedi.

Bir Yorum Yazın