.
HESABIM
Üye Ol

Atlas Eğitim Kolları Sıvadı

Atlas Eğitim Kolları Sıvadı

Türkiye Hentbol 1. Ligi Erkekler (A) Klasmanı takımlarından Kayseri Atlas Eğitimspor, transfer çalışmalarına erken başladı.

Haberin Tarihi: 17 Şubat 2013

Antrenör Levent Kaya, yaptığı açıklamada, transferini düşündükleri Azerbaycan A Milli Takımının kalecisi Gafarov Hüseyin Heydaroğlu’nu Kayseri’ye davet ederek, yaklaşık 1 hafta antrenmanlarda izlediklerini söyledi.

Azeri kaleciyi yeni sezonda transfer etmeyi düşündüklerini ifade eden Kaya, şöyle devam etti:

"Yeni sezonda 1. ligde de süper ligde de devam etsek takıma çok kaliteli sporcular almak istiyoruz. Bunun için Türkiye’den bir süper lig oyuncusu ile prensipte anlaştık. Azerbaycan (A) Milli Takımının kalecisi Gafarov Hüseyin Heydaroğlu’nu da Kayseri’de izledik. Çok yetenekli bir kaleci. Bu sezon da oynatmayı düşündük fakat transfer sezonu geçtiği için yeni sezon için transfer listemize aldık."

Kaya, Azeri kalecinin Azerbaycan Süper Lig takımlarından Azal Spor Kulübünde forma giydiğini ve 1990 doğumlu olduğunu belirtti.

Atlas Eğitimspor Asbaşkanı Fatih Akbeyaz ise kulüp olarak hentbolde yeni sezon için hedef büyüttüklerini dile getirerek, "Hedefimize göre sporcular bakıyoruz. Antrenörümüz Levent Kaya’nın istediği doğrultuda istediği mevkide sporcuları takıma kazandıracağız. Azeri kaleci de bunlardan bir tanesi. Hocamız kaleciyi çok beğendi ve takıma kazandırmak istiyor. Bizler de bu doğrultuda çalışmalarımızı yapacağız" diye konuştu.

Azeri kalecisi Gafarov Hüseyin Heydaroğlu ise Türkiye’de bir takımda oynamayı istediğini vurgulayarak, "Atlas Eğitimspor ile 1 haftadır antrenmandayım. Takım içinde çok güzel bir arkadaşlık var. Levent Kaya hocamız çok iyi bir antrenör. Yeni sezonda hem Atlas Eğitimspor hem de Levent hocamla çalışmak istiyorum" dedi.

Bir Yorum Yazın