.
HESABIM
Üye Ol

Avrupa Arenasında Heyecan Başlıyor

Avrupa Arenasında Heyecan Başlıyor

Hentbolda ülkemizi Avrupa Kupalarında temsil edecek takımlarımızın rakipleri belli oldu.

Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2014
2014-2015 sezonu Erkekler ve Bayanlarda EHF ve Challenge Kupasında mücadele edecek takımlarımızın rakipleri belli oldu. Kura çekimi Avrupa Hentbol Federasyonu’nun (EHF) Viyana’daki merkezinde yapıldı.

Erkekler EHF Kupasında ülkemizi temsil edecek olan Bursa Nilüfer Belediyesi, 1. eleme turunda Slovak HC Sporta Hlohovec ile mücadele edecek. Temsilcimiz bu turdaki ilk maçını 6/7 Eylül, rövanşını ise 13/14 Eylül 2014 tarihinde oynayacak. 

Erkekler Challenge Kupasında ise iki takımımız mücadele edecek. 3. turdan kupaya katılacak Ankara İl Özel İdare, Hollanda ekibi Red Boys Differdange ile eşleşti. Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor ise Ukrayna’nın TR Zaporozhye takımıyla eşleşti.  Temsilcilerimiz ilk maçlarını 22/23 Kasım, rövanş maçlarını ise 29/30 Kasım 2014 tarihlerinde oynayacak.


Bayanlar EHF Kupasında ise Muratpaşa Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi mücadele edecek. Kupaya 2.turdan dahil olacak Yenimahalle Belediyesi Belarus’un HC Gomel takımıyla eşleşti.  Yenimahalle Belediyesi ilk maçını 18/19 Ekim, rövanşını ise 25/26 Ekim 2014 tarihlerinde oynayacak. Temsilcimiz bu turu geçmesi halinde 3. turda Fransa’nın Issy Paris Hand takımıyla karşılaşacak.

Bu kupadaki bir diğer temsilcimiz Muratpaşa Belediyesi ise 3. turda Kyndil Torshavn – Femina Vise eşleşmesinin tur atlayan takımıyla karşışacak.

Temsilcimiz ilk maçını 15/16 Kasım, rövanşını ise 22/23 Kasım 2014 tarihlerinde oynayacak.

Bayanlar Challenge Kupasında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ardeşen Gençlik Spor mücadele edecek.  Ardeşen Gençlik Spor, Polonya’nın Energa AZS Koszalin ile eşleşecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise Belarus’un Gorodnichanka takımıyla eşleşti.

Her iki takımımızda 3. turdan mücadele ederken, ilk maçlar 15/16 Kasım, rövanşlar ise 22/23 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacak.

Bir Yorum Yazın