.
HESABIM
Üye Ol

Ay Yıldızlılarımız ikinci oldu

Ay Yıldızlılarımız ikinci oldu

Erkekler 18 Yaş EHF Şampiyonasında Bulgaristan merkezinde Macaristan ile final oynayan takımımız ikinci oldu.

Haberin Tarihi: 21 Ağustos 2016

HENTBOLHABER.NET – Erkekler 18 Yaş EHF Şampiyonasında (Men’s 18 EHF Championships 2016) Bulgaristan merkezinde B Grubundaki tüm maçları kazanan U18 Milli Takımımız,  A Grubunun lideri Macaristan ile yaptığı final maçında 36:28 mağlup olarak ikinci oldu. 

Macaristan merkez lideri olarak 1. Klasman Avrupa şampiyonasına doğrudan katılmaya hak kazandı.

ŞAMPİYONALAR HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ

Avrupa Hentbol Federasyonu’nun (EHF) genç yaş kategorilerinde şampiyonaların 2 klasmanda düzenlenmesine karar verdi. 1. Klasman şampiyonalara (EHF EURO) Avrupa’nın en iyi 16 takımı katılıyor. 2. Klasman şampiyonaların (EHF Şampiyonaları) ilki ise bu yıl ilk defa düzenlendi.  

Yeni statüye göre bu yıl ilk defa üç merkezde düzenlenen Erkekler 18 Yaş EHF Şampiyonasında en iyi sonucu alan 3 takım 2018’deki Erkekler 20 Yaş Avrupa Şampiyonasına doğrudan katılacak. Hırvatistan’da düzenlenen 18 Yaş Avrupa Şampiyonasında (M18 EHF EURO 2016) en kötü sonucu alan 3 takım ise 2.Klasmandaki Erkekler 20 Yaş EHF Şampiyonasına katılacak.

AVRUPA ŞAMPİYONALARI YENİ OYUN SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bulgaristan merkezinde Macaristan, Gürcistan merkezinde Romanya ve Litvanya merkezinde İsrail şampiyonayı birinci olarak bitirdi ve 2018 Erkekler 20 Yaş Avrupa Şampiyonasına doğrudan katılmaya hak kazandı. Milli takımımız Belarus ve İtalya ile ikinci sırada yer aldı.

M18 EHF Championships Türkiye Macaristan 3

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • ahmet
    22 Ağustos 2016 15:16 Kullanıcı Profili

    mehmet ali binen açıklama yapmış “Macaristan’ı turnuva öncesi ve turnuvada yaşanan şansızlıklar yüzünden yenme şansını kaybettik ” turnuva öncesi ve sonrası nasıl bir şansızlık olmuş söyleyin bizde bilelim. birileri milli olsun diye kadro oluşturulmaz bunu bi kenara yazın, hak eden insanların orda olması lazım. yusuf ali kurt da diyo ki “SORUMLULUK BİZE AİT” madem sorumlusu sizsiniz bence orayı fazla işgal etmemek lazım. beceremiyorsanız yapmayın bu işi, doğrusu da bu olsa gerek…..

Bir Yorum Yazın