.
HESABIM
Üye Ol

Barcelona’dan Madrid’e büyük çalım!

Barcelona’dan Madrid’e büyük çalım!

Hentbolda Barcelona, ezeli rakibi Atletico Madrid’e transferde çalım atmayı başardı. Katalanlar, Atletico’nun 8 yıldır kalesini koruyan tecrübeli kaleci Arpad Sterbik’i kadrosuna kattı.

Haberin Tarihi: 4 Eylül 2012

Birçok branşta olduğu gibi hentbolda da Barcelona-Madrid çekişmesi oldukça ateşli bir şekilde devam ediyor. Son yıllarda Şampiyonlar Ligi Finali dahil pek çok şampiyonada mücadele veren Asobal’ın iki güçlü ekibi, bu sefer de transferde karşı karşıya geldi. Önümüzdeki yıl İsveçli kalecisi Johan Sjostrand’ı Kiel’e yollayacak olan Barça, Atletico Madrid’in deneyimli kalecisi Arpad Sterbik’i renklerine bağladı.

32 Yaşındaki Sırp kaleci, 8 yıl kaldığı Atletico Madrid çatısı altında birçok başarıya imza atarken, 7 kez çıktığı Şampiyonlar Ligi Finali’nin 3’ünde kupayı kaldırmayı başardı. Başkent ekibiyle 5 Asobal Şampiyonluğu tadan Sterbik, Barcelona’yla toplam 5 yıllık anlaşmaya imza attı. 2002’de Macar,stan’ın ve 2005’teyse dünyanın en iyi kalecisi seçilen 2.00’lık dev file bekçisi, Asobal Ligi’nde de 5 yıl üst üste en değerli kaleci ödülünün sahibi olmuştu. Kariyerine Yugoslavya’nın Jugovic takımında başlayan Sterbik, Veszprem, Atletico Madrid’den sonra yine başarılı bir ekibe transfer olmayı başardı.

Sterbik’in Barcelona’ya geçmesindeki faktörlerden biriyse eski takım arkadaşı Daniel Sarjic… Sırbistan – Karadağ milli takımında beraber oynayan kaleci, bu sefer Katalan ekibi Barcelona’nın başarısı için ter dökecek.

Sıribstan’da doğan ve Yugoslavya, Sırbistan-Karadağ, Sırbistan ve İspanya milli takımlarında görev yapan Arpad Sterbik’in, Katalan kulübünden yıllık yaklaşık 500 bin Euro kazanması bekleniyor.

Atletico Madrid ise kaleci pozisyonunda Sterbik’ten boşalan yeri 24 yaşındaki Danimarkalı kaleci Magnus Dahl ile doldurdu.

Kaynak:Sports Tv

Bir Yorum Yazın