.
HESABIM
Üye Ol

Beykoz Belediyespor Altyapıda Işıldıyor

Beykoz Belediyespor Altyapıda Işıldıyor

Beykoz Belediyespor Tarihinde ilk kez lig müsabakalarına katılan bir takım olma hüviyetine sahip iken, altyapı anlamında tam anlamı ile seferberlik başlatılmış durumda.

Haberin Tarihi: 5 Ocak 2015

Beykoz Belediyespor Hentbol Takımlar Antrenörleri İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün, Hentbolu Beykoz’da sevdirecekleri iddialarının gerçekleşmeye başlaması ile haklı bir gurur yaşamaya başladılar. Özellikle ilçede okullar bazında bu sporu popüler kılma niyetindeki Boğaziçi Temsilcisinde, ilk etapta, 5 Okuldan seçilen öğrencilerden 120 kişilik aday kadro oluşturulmuş durumda.

Fatin Hoca İlkokulu, Çubuklu İlkokulu, Ahmet Mithat Efendi İlkokulu, Ziya Ünsal Ortaokulu ve Hacı Numan Ortaokulundan seçilen öğrenciler Hentbol Sporunun ilk temel bilgilerini alırken, Minik Takım düzeyinde lig maçlarına da katılım sağlanmış durumdalar.

A Takımın Akademi tecrübeli ismi Musa Günerler ile tecrübeli Kaleci Salim Sefer nezaretinde gerçekleşen okul taramalarından seçilen sporcular, ilk etap eğitimlerinin tamamlanmasının ardından ilçe genelindeki diğer okullarda da tarama çalışmaları devam edecek.

Çalışmalar ile ilgili bilgi aktarımında bulunan Hentbol Okulu ve Altyapı Takımları Sorumluları Günerler ve Sefer, “Hentbol, Beykoz için çok yeni. Ancak ilçe genelinde başlattığımız tarama çalışmalarında müthiş bir ilgi gördük. Doğrusu bunu bizlerde tahmin edemezdik. İlk ve Ortaokul düzeyindeki öğrencilerden oluşan isimleri eğitime aldık. Bu işe çok istekli öğrenciler var. Şu an için 120 dolayında bir rakama ulaşsak da ileriki safhalarda yüzlerce hentbolcumuz olacak.

2002-2003 doğumlu öğrencileri hedef kitlemiz olarak seçtik. Şu anda Küçük Erkekler liginde iki karşılaşmaya çıktılar. Onların heyecanları ve bu spor dalına olan ilgileri ileride kulübümüze ve dolayısı ile Beykoz’a büyük katkı sağlayacaktır. Alınan sonuçlara kesinlikle takılıp kalmıyoruz. Zaten kendilerinden 2 yaş daha büyüklere karşı maçlar oynuyorlar. İlk etapta kadromuza dahil ettiğimiz bu grubun oturması için 2-3 senelik bir süreç belirledik. Her yaş kategorisinde liglere katılacak hale bu sürede geleceğiz” diye konuştular.

beykoz_hentbol2

beykoz_hentbol3

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın