.
HESABIM
Üye Ol

Bölge Karmaları Şampiyonası Sona Erdi.

Bölge Karmaları Şampiyonası Sona Erdi.

Bölge Karmaları Türkiye Şampiyonası sona erdi. 400 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada oynanan final maçlarının ardından birinciler belli oldu. Erkeklerde birinci Ankara Bölge olurken, bayanlarda ise İstanbul Bölge oldu.

Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2012

Erkeklerde final müsabakası nefesleri kesti. Finalde Ankara ve Bursa bölgeleri karşı karşıya geldi. THF Spor Salonu ve Kompleksinde oynanan maçın ilk periyodu 7-3 Bursa ekibi önde kapatırken, ikinci periyodu Ankara bölge 8-7, üçüncü periyodu ise 8-3 alarak rakibini 19-17 mağlup ederek, birinci oldu.

3.lük-4.lük maçında ise Adana 3. Bölge, Kastamonu 1. Bölgeyi 33-25 yenerek üçüncü oldu. BAYANLARDA BİRİNCİ İSTANBUL

 

Bayanlarda ise final mücadelesinde İstanbul ve İzmir bölgeleri karşı karşıya geldi. İlk periyot 7-4 İstanbul’un üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci periyodu ise İzmir 7-5 önde kapattı. Son periyot ise büyük çekişmeye sahne olurken, taraflar 9-9 berabere kaldı. Toplamda 21-20 İzmir’i mağlup eden İstanbul, birinci oldu.

 

3.’lük-4.’lük maçında ise Ankara, Bursa’yı 19-15 mağlup ederek üçüncü oldu.

 

Final maçlarının ardından düzenlenen kupa töreninde şampiyon bölgeler madalyalarını Federasyon Başkanımız Sayın Bilal Eyuboğlu’nun elinden aldılar. İkinci olan bölgelere ise madalyalarını Federasyonumuz Başkanvekili Sait Ersu Hızır takdim etti. Şampiyonada görev alan gözlemci ve hakemlere ise şiltlerini Federasyonumuz Teknik Kurul Üyesi Tunç Dağal verdi.

 

Bir Yorum Yazın