.
HESABIM
Üye Ol

Borç var! Müracaat da var!

Borç var! Müracaat da var!

Türk hentbol liglerinde yer almak için başvurular başladı.

Haberin Tarihi: 11 Haziran 2016

HENTBOLHABER.NET – Hentbol Liglerinde yer almak için takımlar Türkiye Hentbol Federasyonuna başvuru yaparlar iken  bir çoğunun geçtiğimiz sezondan THF’ye lisans ve katılım ücreti ile ilgili olarak borçlarının olduğu da gelen bilgiler arasında.

Hentbol Federasyonu ekonomik problemler sebebiyle Türkiye Liglerinde görev alan hakemlere ve gözlemcilere 18 aydır ödeme yapamamış, hakemlerin ve gözlemcilerin 18 aylık ödemelerinin bir kısmı olan yani 2014-15 sezonuna ait ücretlerin tamımını (2015 Kasım ayına kadar olan kısım) geçtiğimiz bu hafta içinde ödemeye başlamıştı. Hakem ve Gözlemcilerin 2015-16 sezonuna ait olan alacaklarının (12 aylık) ise ne zaman ödeneceğine yönelik THF’den resmi açıklama yapılmadı. Ancak Merkez Hakem Kurulunun resmi olmayan bir şahsın facebook hesabına yeni sezona kadar ücretlerin ödeneceğine yönelik olarak açıklama yaptığı ifade edildi.

TAKIMLARA SÜRE VERİLDİ
Erkekler ve Kadınlar Süper Liglerine davet edilen 4 takıma ve liglerde yer almaya hak kazanan takımlara 15 Temmuz 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar süre verildi.

Kulüplerin 2016 – 2017 sezonu için katılım ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunu, kulüp başkanı veya yetkili yöneticilerin imzalı ve mühürlü taahhütnamesini, Kulüp Bilgi Formunu ve varsa önceki sezonlardan kalan borçlarını yatırdığına dair banka dekontunu THF’ye ilgili tarihe kadar teslim etmeleri istendi.

Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun katılım şartlarını yerine getiren kulüpleri liglere alacağı da yetkililerce ifade edildi.

THF borcu olan kulüpleri ise açıklamadı.
Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • selim
  11 Haziran 2016 11:48 Kullanıcı Profili

  Bu gidişle hentbolumuzu hiç iyi günler beklemiyor. Hentbolumuz ancak bu kadar yerinde sayabilirdi. Ancak bu kadar gelişme kaydedemiyebilirdi yani ben federasyonumuzu gerçekten tebrik ediyorum. Maçlar yayınlanıyor güzel bir şey ama bunun dışında olumlu bir gelişme yaşanmadı. Bazı arkadaşlar “Hentbolun tek kurtuluşu büyük takımların bu işe girmesidir” denilince kızıyorlar. Gerçek bu ama değişmiyor. Voleybolun lobisi gibi lobinde yoksa tek çıkış noktan burasıdır. Yani tüm çabanı 7/24 bunun üzerine harcayacaksın bugün yapmaya çalıştığın şeyler inan büyük takımları lige kazandırdığında kendiliğinden olacak….
  Her yaz geldiğinde böyle mesajlar yolluyorum. Umarım birileri görüyordur. Harekete geçerlerse bu noktada çaba sarfederlerse çok güzel olacak.

 • BoyalıKuş
  15 Haziran 2016 10:34 Kullanıcı Profili

  Selim arkadaşıma kesinlikle katılıyorum. Dilimizde tüy bitti söyleye söyleye. Büyük klüpler bir şekilde bu işin içine dahil edilmelidir. Bu konuda bir sürü fikir üretilebilir, sporu seven ve hentbola sponsor olabilecek kişi ve firmalar ile görüşülüp, lobi çalışmaları yapılabilir. Beşiktaş lıyım ama ne yalan söyleyeyim her sene bu şekilde şampiyon olmaktan hiç keyif almıyorum. Herkes egosunu ve çıkarlarını bir kenara koyup adamakıllı hareket etmezse bugünleri de ararız…

 • hentbol seyircisi
  27 Temmuz 2016 14:50 Kullanıcı Profili

  Bir kulüp süperlige katılım ücretini ödeyemiyorsa onu süperligde oynatmanın anlamı yoktur arkadaşlar onun yerine oynayacak alt ligden kulüp derhal süperlige davet edilmelidir.Bu kulüpler daha katılım ücretini ödeyemiyor sporcuya nereden para ödeyecek.Bu işin ciddiyetini herkes anlamalıdır.

Bir Yorum Yazın