.
HESABIM
Üye Ol

Bu hentbole hizmet değil!

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor ile Aziziye Belediyesi Termal SK arasında oynanan müsabakayı yazarımız Mehmet İhsan Doğan kaleme aldı.

Yazar: Mehmet İhsan Doğan - Yazının Tarihi: 25 Aralık 2016

24 Aralık Cumartesi gününün ikinci maçı Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor ile Aziziye Belediyesi Termalspor arasında idi.

İki takımın ilk yedisi yani 14 hentbolcu sahaya çıktı. Konuk ekibin ilk yedisinden altısı yabancı, bir tane de Ankara takımında var etti yedi! Yarı yarıya yani.

Sonra maç başladı. O attı, o attı derken ilk yarı bitti skor 17-17

İkinci yarı yine çekişmeli geçti. Sonuçta Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor bitime altı dakika kala Cemal’in attığı golle maçı 27-26 kazandı.

Maçta yabancı bolluğu dışında, iki dakikalar, 7 metreler havalarda uçuştu. 60 dakika boyunca hakemler Özgür Benli ile Savaş Yüksel 12 kez 7 metre cezasına hükmettiler. İki takımda kazandıkları altışar 7 metre atışından ikişer tanesini golle sonuçlandıramadı.

Ya 2 dakika cezaları? Tam 10 tane 2 dakika cezasına hükmetti hakemler. 6’sı konuk takıma, dördü ev sahibine. Ankara ekibinden Cemal üç 2 dakika sonrası kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Oysa daha 30 saniye önce takımına maçı kazandıran golü atmıştı.

Başta yazdığıma dönersek; Anadolu’da hentbol oynanması güzel bir şey. Hemen bütün spor dallarında yabancı sporcuların yer aldığı bir gerçek, hentbolun da bundan etkilenmemesi düşünülemez ama, kararında olmak kaydıyla(!)

Eğer sahaya çıkan 14 hentbolcudan 7’si yabancı ise(?)Bu hentbola hizmet değildir bence.

Siz ne dersiniz bilemem.    
Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Necdet
  30 Aralık 2016 13:36 Kullanıcı Profili

  Sayın Mehmet İhsan Doğan

  2015-2016 Hentbol sezonunda uygulamaya başlanmış yabancı oyuncu yönetmeliği madde Super kuluplerin musabaka listelerinde 14 yabancı oyuncu bulundurabilecekleri belirtilmiştir.
  Sizin yazınızda belirtiğiniz gibi yabancı oyuncu sayısı fazlalığı hentbol oynamak isteyen Türk oyuncularımızın morallerini bozmakta ve önleri kapanmakta olup bu durum çok değerli genç hentbolcularımızın hentbolu bırakmalarına yol açmaktadır. işin daha acı tarafı A Hentbol milli takımımızda Türk vatandaşlığına geçen oyuncu oynatılmaktadır. (yanlış bilmiyorsam)
  Super liğ kulupleri para yok diyorlar fakat takımlar yabancı oyuncu transfer ediyorlar
  Yabancı oyuncu transfer edilsin fakat bu kadar sayıda olmaması gerekir (Sizinde yazınızda belirtiğiniz gibi) Sadece yabancı oyuncu bulunmayan M.M.Piyango takımı var genç oyuncular ile musabakalara çıkmaktadır.
  Kanayan yaramıza değindiğiniz için teşekkür ederim
  Necdet SÖZ Mak.Müh.

 • hakan
  2 Ocak 2017 08:45 Kullanıcı Profili

  bu sistem türk oyuncularını bitirme sistemidir, bakalım nereye kadar sürecek.

 • İrfan
  2 Ocak 2017 22:49 Kullanıcı Profili

  2,ligde 26 yas,1,ligde 30 yasında hentbolcularin oynama kakkini elinden alırsanız ,2.ligde Hentbol yerine yakan topu.1.ligde yabanci Hent ol ular cirit atar .bunun adıda Hentbola hizmet denir.bir ornek Basketbol bölgesel ligde yas siniri yok .çünkü sokak basketbolu oynamıyor herkes zevkle seyrediyor kıssadan hisse anlayana.çünkü insanlar zevk aldığı sporu seyrederlercocugunuda o spora yönlendirirler.selamlar.irfanuygun.Aydın Ptt

Bir Yorum Yazın