.
HESABIM
Üye Ol

Çağlayan Ufuk Koleji, Hentbol’da Birinci

Çağlayan Ufuk Koleji, Hentbol’da Birinci

Özel Çağlayan Ufuk Koleji, okullar arası Yıldızlar Hentbol Müsabakaları’nda birinci oldu.

Haberin Tarihi: 15 Ocak 2013

Özel Çağlayan Ufuk Koleji, Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği okullar arası Yıldızlar Hentbol Müsabakaları’nda birinci oldu.

Atatürk Spor Salonu’nda 14 Ocak tarihinde yapılan turnuvada, Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu Hentbol Takımı, yaptığı maçlar sonucunda birinci olarak kupayı okullarına götürdü. Muş’un ilk özel okulu olan Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu, eğitimde gösterdiği başarılarını ,sportif müsabakalara da taşıdı. İl genelinde yapılan sportif müsabakalarda başarılı bir performans gösteren okul, en son Hentbol branşında büyük bir başarı elde etti. Konu ile ilgili bilgi veren Özel Çağlayan Ufuk İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz Karakuş, sporcuların başarısının göğüslerini kabarttığını söyledi. Okul olarak misyonlarının sadece öğretimden ibaret olmadığını ifade eden Karakuş, öğrencilerin sportif ve sosyal gelişimlerine de son derece önem verdiklerini dile getirdi.

Eğitim öğretimde yakalanan başarıların tesadüf olmadığını vurgulayan Karakuş aynı şekilde sporda da tesadüf başarılar olamayacağını ancak düzenli ve çok çalışarak başarıların her alanda elde edilebileceğini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın