.
HESABIM
Üye Ol

Can Çelebi’nin Sponsoru, Dövmesinde!

Can Çelebi’nin Sponsoru, Dövmesinde!

Ankara İl Özel İdaresi Hentbol Kulübü oyuncularından Can Çelebi, sponsorunun reklamını, koluna yaptırdığı geçici dövmeyle yapacak.

Haberin Tarihi: 12 Mayıs 2014

Hentbolda ilk kez kişisel sponsorluk anlaşmasına imza atan Çelebi,  yaptığı açıklamada, "Avrupa’da kişisel sponsorların reklamları için formalarda özel bir alan bırakılıyor. Bu henüz Türkiye’de yok. Bunun öncülüğünü ben yapmak istiyorum" dedi.

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun bu konuda çalışmalar yapması gerektiğini, kişisel sponsorluğun amatör branşlar için çok ciddi bir kaynak oluşturabileceğini ifade eden Çelebi, "Türkiye’de böyle bir uygulama yok. Ben de bu yönteme başvurdum" diye konuştu. 

Her maç öncesi sponsorunu geçici dövmeyle vücuduna yazdıracağını ifade eden Çelebi, şöyle devam etti:

"Hem sponsor olan firmanın reklamı olacak hem de ben kurallara uygun bir şekilde sponsorumun reklamını yapmış  olacağım. Sponsorum hem bana hem de antrenman eşime çalışma olanağı sağlıyor. Diyetisyenleri sürekli beni kontrol ediyor. Kişisel antrenmanlarımı sponsorumun tesisinde yapıyorum. Geride bıraktığımız sezonun ikinci yarısında böyle bir anlaşma yaptık. İşin maddi kısmına sonra karar vereceğiz. "

Her branşın "markalaşmış" bir sporcusu olduğunu, voleybol denilince Neslihan Demir’in, basketbol denilince Hidayet Türkoğlu’nun akla geldiğini ancak hentbolda böyle bir durumun olmadığını kaydeden Çelebi, bunun hentbolun popülerliğini azalttığını ileri sürdü.

Kendisi gibi yeni jenerasyondan sporcuların bu konuda çalışmalar yapması gerektiğini belirten Çelebi, sosyal medyanın bu konuda büyük imkanlar sunduğunu, sponsorluk için de bu alanın çok daha etkin kullanılabileceğini dile getirdi.

 "Antrenman eşi"yle çalışma

Can Çelebi, Türkiye’de antrenman eşiyle çalışan ilk hentbolcu olduğunu söyledi. Çelebi, "Buna çalışma ortağı da diyebiliriz. Antrenman eşim aynı  zamanda psikolojik destekte de bulunuyor" diye konuştu.

Türkiye’de amatör spor yapanların hayatının şansa bağlı olduğunu kaydeden Çelebi, şunları söyledi:

"Şu an benim yaptıklarımı Türkiye’de başka kimsenin yapmamasının sebebi bunları kar amaçlı yapmamamdır. Zaten Türkiye’nin bu koşullarında kar da sağlanmaz. Sadece haz getirir. Ben de bundan haz duyuyorum. Çünkü bu sporu severek yapıyorum daha iyi olmasını umuyorum." 

 "Daimi sponsorlarım ailem"

Can Çelebi, "daimi sponsorlarım" diye ifade ettiği anne ve babasının resimlerini kalıcı dövme olarak bacağına yaptırdığını söyledi. Bunun, moral ve motivasyonunu artırdığını anlatan Çelebi, sözlerini şöyle tamamladı:

"Anne ve babam daimi sponsorum olduğu için resimlerini kalıcı dövme yaptırdım. Hentbol benim yaşam tarzım çünkü hayatımı hentbola endeksledim, hentbol için yaşıyorum. Spora 8 yaşında başladım. Ailemin de spor kökenli olması benim avantajım oldu. Yaklaşık 12 senedir hentbol oynuyorum. 65 kez milli oldum. Şu an Avrupa’da oynayan Türk hentbolcu yok. Bunu hedefliyorum. Amacım Türk hentbolunu Avrupa’da ileriye götürmek ve ilkleri başarmak. Akdeniz Oyunları’nda federasyonun en büyük başarısını elde ettik. Sponsor bularak yine bir ilke imza attım. Bundan sonra da ilkleri başarmak istiyorum."

Base Life CÇ Team

AA
 
(Can Çelebi Baselife Club ile Sponsorluk Anlaşması Yapmıştır)

Bir Yorum Yazın