.
HESABIM
Üye Ol

Can Cup İzmir’de SELKASPOR birinci oldu

Can Cup İzmir’de SELKASPOR birinci oldu

Sezon öncesi İzmir’de düzenlenen Can Cup İzmir hazırlık turnuvasında Selka Eskişehir Hentbol Spor Kulübü(SELKASPOR) birinci oldu.

Haberin Tarihi: 24 Ağustos 2017

HENTBOLHABER.NET  – İzmir hentbolunun alt yapısından yetişmiş ve genç yaşta hayatını kaybetmiş Can Çağnay adına Hentbol İzmir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuva sona erdi.

Bülent Özkul Spor Salonu’nda beş gün boyunca süren müsabakalar sonucunda Selkaspor 1.oldu.

Son gün oynanan müsabakalarda  Maliye Milli Piyango SK’yı 33:29 mağlup etmeyi başaran Selkaspor, 3 galibiyet 1 beraberlik ile Göztepe’nin önünde yer aldı ve birinci oldu. 

Göztepe turnuvanın son gününde Adıyaman Belediyesi SK’yı 26:32 mağlup etmeyi başardı. Göztepe 2 beraberlik , 2 galibiyet ile turnuvayı tamamladı.

Turnuva sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde Can Çağnay’ın babası Özcan Çağnay dereceye giren takımlara ödüllerini verdi.

Turnuvanın sonucunda ilk 3 sıra şu şekilde oldu:

1- Selka Eskişehir Hentbol SK

2-Göztepe

3- Maliye Milli Piyango SK

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Atilla Yalçın
  24 Ağustos 2017 17:22 Kullanıcı Profili

  Can ÇAĞNAY kardeşimizin adına, hatırasını yaşatmak üzere böyle bir turnuva düzenlenmiş olmasına ve katkıda bulunan herkese teşekkür etmek gerekir. Ailesine ve hentbol camiasına başımız sağolsun demek istiyorum.
  Turnuvaya gelince, katılan tüm kulüpler önemli fedakarlıklar yaparak İzmir’e gitmişlerdir diye düşünüyorum, o yüzden daha da kıymetli bir turnuva gerçekleştirilmiştir. Yapılan karşılaşmalar sonrasında oluşan sonuçlarla belirlenen sıralama da dereceye giren giremeyen tüm takımları kutluyorum.
  Ancak, Maliye Piyango Spor Kulübü takımına ayrı bir parantez açmak gerektiğini savunuyorum. Bu turnuva da oynadıkları son maçı izleyemesek te (HentbolHaber.Net sağolsun) %100 yerli ve genç oyunculardan (alt yapı oyuncuları) oluşturulmuş, başarılı maçlar çıkartmış bir takım olarak sezon içinde çok can yakacak bir görüntü sergilemişlerdir. Gösterdikleri çabadan, mücadele örneğinden dolayı kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Aynı zamanda gösterdikleri başarının daha iyisini yapacaklarına inancımı yineliyor,başarılarının devamını diliyorum.
  Bu vesile ile tüm takımlara 2017-2018 sezonunun sakatlıksız ve başarılı geçmesini diliyor, takımlarımız da daha fazla yerli oyuncu seyretmeyi umuyorum. Yerli oyuncularımıza daha fazla şans tanınacak alt yapı çalışmalarının gerekliliğini bir kez daha tartışmaya açıyorum.

Bir Yorum Yazın