.
HESABIM
Üye Ol

Çapraz : “Bu İş Sadece Benimle Olmaz”

Çapraz : “Bu İş Sadece Benimle Olmaz”

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanvekili Bilgehan Çapraz, Araç Belediyespor’un durumunu Kastamonu Doğru Söz Gazetesine değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 15 Haziran 2014
Geçtiğimiz günlerde yeniden yapılanma adına kulübü devretme kararı alan sarı-siyahlılar için gereken yardımı yapacağını ifade eden Çapraz, bunun tek başına olamayacağını ve artık sporsever iş adamlarının da bu işe el atması gerektiğini söyledi.

Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde kalmayı başaran Araç Belediyespor’da yeni yönetimin belirlenmesinin ardından çalışmalara devam ediliyor. Şuan ise kulübün devredilmesi söz konusu iken henüz net bir karar ortaya çıkmadı. Araç Belediyespor yönetiminde yer alan Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanvekili Bilgehan Çapraz, yaptığı açıklamada sezonu değerlendirdi. Araç Belediyespor’un iyi bir performans sergileyerek ligde kaldığının altını çizen Çapraz ‘’Federasyon Başkanvekilinin Kastamonu’da olması Araç Belediyespor açısından olumlu sonuçlandı. Ben Araç Belediyespor’a her konuda yardımcı oldum ve gayet başarılı bir performans sergilendi. Kastamonu’da büyük organizasyonlar aldık ve almaya da devam edeceğiz. Son iki yıldır ise tribünlerdeki heyecan genel anlamda kulübün kurumsallaşmasına yansımadı. Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü’nün yakaladığını biz burada tam anlamıyla yakaladık diyemeyiz. Erkekler Süper Lig’e yükselme maçları Kastamonu’da gerçekleşti ve ne kadar zorluk için Süper Lig’e yükselmek için uğraş verildiğini gördük. Süper Lig’de oynamak hem iyi bir alt yapı, hem iyi bir kulüp, hem de bulunduğu şehrin bürokrasi ve şehrin sahiplenmesi ile olur. Buna örnek olarak Kastamonuspor’u kaybettiğimiz zamanı gösterebiliriz. 
 
SÜPER LİGİN KALİTESİ ARTTI
 
Kulüpte yeni sezon öncesi çalışmaların devam ettiğini ve 15 günlük süre içerisinde bir netlik kazanacağı hakkında bilgiler veren Çapraz ‘’Son 3 yıldır Süper Lig’in kalitesi arttı. Bundan dolayı kulüplerin ekonomik yapılanması, sponsor desteklerinin belli bir standarda ulaşması gerekiyor. Süper Lig’in yükselen kalitesine ise kulüpler ayak uyduramadı. Bunların içinde ekonomik etkenlerde var. 3 yıldır ise Araç Belediyespor, Kastamonulu sporseverlere bu branşı en üst düzeyde izletme imkanı sundu. Bunun için de emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’’ dedi.

BUNDAN SONRA İSE İŞ SPORSEVER İŞ ADAMLARINA KALIYOR
 
Kendisinin yine Araç Belediyespor için görüşmeler yapacağını ifade eden Çapraz ‘’Araç Belediyespor için yardımlarım olacak ama bu sadece benim işim değildir. Bu bayrağı yere düşürmemek için önümüzdeki yıl Süper Lig arenasında yer almak istiyorsak hep beraber olmalıyız. Ben bu zamana kadar gerekli destekleri sağladığımı düşünüyorum. Bundan sonra ise iş sporsever iş adamlarına kalıyor. Tekrar Avrupa Kupası heyecanı yaşamak bizleri mutlu edecektir. Bütünüyle sahiplenilecek bir kulüp arzumuzdur. Biz gerekli girişimleri ve çalışmaları yapacağız. NTV Spor’la 46 naklen yayın için anlaştık ve Araç Belediyespor’un 2 maçının naklen yayınlamasının iyi olacağını düşünüyorum. Bu şehir için hentbol bir değerdir ve parlayan yüzüdür. En kötü denilen sezonda bile Kastamonu sporseverlerin yüzünü Araç Belediyespor güldürdü’’ dedi. Son olarak ise geçtiğimiz günlerde yapılan Kastamonuspor olağan genel kuruluna değinen Çapraz ‘’Kastamonuspor kongresinde yeni valimiz Şehmus Günaydın’ın konuşmalarından dolayı çok mutlu oldum. Bu birlikteliğin şehirle ile bütünleşmesi gerekiyor. Özlenen ve beklenen bir tablo sergilendi’’ dedi.

Haberin Linki :  http://www.dogrusozgazetesi.com/h,bu-is-sadece-benimle-olmaz,5336,5.html

Bir Yorum Yazın