.
HESABIM
Üye Ol

Çatkın’ın Final Üzüntüsü

Çatkın’ın Final Üzüntüsü

Türkiye Hentbol Milli Takımı’nın Akdeniz Oyunları’nda ilk kez bronz madalya kazanmasında önemli payı olan Adanalı Tuğberk Çatkın, finali görememenin üzüntüsünü yaşıyor.

Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2013

Hentbola Adana’da Akdeniz Koleji’nde başladığını, 70 kez milli formayı giydiğini aktaran Tuğberk Çatkın, spor sayesinde Aksaray’da Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu (BESYO) kazandığını ve birçok yabancı ülke gördüğünü söyledi.

Milli takımdaki arkadaşlığın sahaya olumlu şekilde yansıdığını belirten Çatkın, “Milli takımda iyi bir ivme kazandık. Akdeniz Oyunları tarihinde ilk kez üçüncü olarak bronz madalya kazanmak bizlere nasip oldu. Aslında, Mısır’ı yenerek Hırvatistan ile biz final oynayacaktık. Ama düşündüğümüz gibi olmadı. Ekim ayında Dünya Şampiyonası elemeleri var. Şimdi ona hazırlanıyoruz. Akdeniz Oyunları’nda bizlere destek veren Adanalı sporseverlere teşekkür ederim.” dedi.

Tuğberk Çatkın, formunun zirvesinde olduğunu, daha 10 yıl milli takımda forma giymeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.
 

Tuğberk Çatkın

BABA ÇATKIN: TUĞBERK İLE GURUR DUYUYORUM

Zor koşullarda çalışarak tüm çocuklarını sporcu yetiştirdiğini belirten Tuğberg Çatkın’ın babası Ömer Çatkın, oğluyla gurur duyduğunu söyledi. Adana’daki Akdeniz Oyunları’nda Türk Hentbol Milli Takımı’nın tüm maçlarını eşi Hülya ve diğer oğlu Erdican Çatkın ile izleyerek destek verdiğini kaydeden Baba Çatkın, spor sayesinde oğlunun çevre edindiğini, sağlıklı olduğunu ve üniversite kazandığını belirterek, tüm ailelerin çocuklarını spora yönlendirmesini istedi.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın