.
HESABIM
Üye Ol

Çaycuma’dan Beşiktaş Hentbol Takımına

Çaycuma’dan Beşiktaş Hentbol Takımına

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Huzur-Doğan Arifoğlu çiftinin 25 yaşındaki oğlu Ozan Arifoğlu, Beşiktaş Hentbol Takımı’nda sergilediği performansla ün salmaya devam ediyor.

Haberin Tarihi: 30 Nisan 2014
 

Çocukluk yaşlarında hentbola başlayan ve başarı sağlayan Ozan Arifoğlu, Türkiye’nin köklü takımlarından Beşiktaş’ta oynarken, A Milli Takım’da da forma giyiyor. Arifoğlu, Çaycuma ilçesinde bulunan Barbaros Kutlutaş İlköğretim Okulu’nda öğrenim görürken okulun hentbol takımında oynamaya başladı. Lise ve üniversite yıllarında da hentboldan kendini alamadı. Okul hayatından sonra da hentbol oynamaya devam etti. Takımında başarılı bir performans sergileyen Ozan Arifoğlu, 6 şampiyonluk kazandırdı.

Ozan Arifoğlu’nun annesi Huzur Arifoğlu, oğlunun başarıdan başarıya koştuğunu ve kendisinden gurur duyduğunu söyledi.

Anne Arioğlu, başarılı hentbolcunun çocukluk yıllarından beri hentbola ilgi duyduğunu belirterek, "Okulunda da başarılı bir öğrenci olmasına rağmen, hentbol takımına yazıldı. Bu böyle uzun yıllar, bu zamana kadar sürdü. Şimdi ise Türkiye’nin en iyi takımlarından Beşiktaş Kulübü’nün hentbol takımında forma giyiyor. Bu zamana kadar takımına 6 şampiyonluk getirdi. Son aldığım bilgiye göre de Bursa’da yapılan bir maçında Nilüfer Belediyesi’ni yenerek sahadan galip ayrılmışlar. Takımında 7 numaralı formayı giyiyor. Okul hayatına gelince ilköğretimi Barbaros Kutlutaş’ta bitirdi. Liseyi İstanbul’da Cent Koleji’nde tamamladıktan sonra, üniversiteyi de Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Okul hayatından sonra sevdiği ve merak ettiği bu işi de devam ettirdi. Bu takıma ilimizden gittiği ve oynadığından dolayı mutluyuz" diye konuştu.

Haber:  İHA
Foto: Hentbolhaber.Net

Bir Yorum Yazın