.
HESABIM
Üye Ol

Çiçek: ‘Süper Lig’de kalıcı olmalıyız’

Çiçek: ‘Süper Lig’de kalıcı olmalıyız’

Orduspor amatör şubelerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Akın Çiçek, ”Bu seneki ortak hedefimiz Orduspor Kadın Hentbol Takımı’nın Süper Lig’de kalıcı olması” dedi.

Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2012

Çiçek, Ordu Gazeteciler Cemiyeti’nde Orduspor Kadın Henbol Takımı tarafından düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Çiçek, Orduspor çatısı altında hentbol takımının oluşturulması için destek veren herkese teşekkür etti.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Bilal Eyüboğlu tarafından Türkiye’de ilk defa yapılan bir uygulamayla Orduspor’u Süper Lig’e davet ettiğini anlatan Çiçek, ”Normal şartlarda bu lige çıkmak için 3 yıl geçecekti. Bundan dolayı THF Başkanı Bilal Bey’e ve kulüp başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Takımın genç ve önemli bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Çiçek, ”Takımımızda dört yabancı oyuncu var. Oyuncularımızın çoğu yıldız, genç, ümit milli ve A Milli olmuş ve takım kadrosuna çağrılmış oyuncular. Hentbol takımımız bu sene Süper Lig’de bu genç ekiple tavan yapacak. Bu genç kadronun çok büyük işler yapacağına inanıyorum. Gerçekten iyi oyunculara sahibiz. Orduspor Kadın Hentbol Takımı’nın oyuncuları gelecekte Milli takımda göreceğimiz oyuncular. Bu seneki ortak hedefimiz Orduspor Kadın Hentbol Takımı’nın Süper Lig’de kalıcı olması” diye konuştu.

Orduspor Kadın Hentbol Takımı Antrenörü Orhan İlerisoy ise, takımın Süper Lig’deki ilk yılında kalıcı olmaya çalışacağını dile getirerek, ”Bu yıl öncelikle ligde kalıcı olup kendimize ilk 5’in içerisinde yer bulmaya çalışacağız. Önümüzdeki yıl için mutlaka Avrupa kupasında oynayacak takım olarak oluşturmanın hedefindeyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Ajansspor

Bir Yorum Yazın