.
HESABIM
Üye Ol

DAĞAL : ‘Değerli ve Kalıcı Bir Ekip Olmak’

DAĞAL : ‘Değerli ve Kalıcı Bir Ekip Olmak’

Hentbol Erkekler Süper Lig temsilcisi İstanbul Yeditepe Spor Kulübünde Hentbol Şube Sorumlusu Tunç DAĞAL açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi: 26 Aralık 2012
Erkekler Süper Liginde yeni ismi ile ilk defa yer alan  İstanbul Yeditepe Spor Kulübü, almış olduğu sonuçlar ile lige farklı bir hava katıyor.

Hentbol Şube Sorumlusu Tunç DAĞAL , Hentbolhaber.Net’e yapmış olduğu açıklamada : Tunç DAĞAL İstanbul Yeditepe Spor Kulübü Hentbol Şube Sorumlusu

"Erkekler Süper Ligi 2012-2013 sezonunun ilk yarısı, oynanan hentbolün kalitesi ve sahada takımların verdiği mücadele yönünden , Türk Hentbolu adına oldukça kaliteli geçti.

Aslında lig başında kadrolar ve teknik ekiplere bakıldığında böyle bir havanın yaşanacağı herkes tarafından tahmin ediliyordu. Kolay bir müsabakanın olmadığı ve puanın "Aslanın Ağzında olduğu" bir lig, daha ilk yarısı biterken büyük keyif verdi.

Yeditepe Spor Kulübü olarak, bu yıl yeni katıldığımız Erkekler Süper Liginde "Değerli ve Kalıcı Bir Ekip" olarak kalmak öncelikli hedefimiz. Bu amaçla ; takım olarak düşme endişesi yaşamamak ve ilk aşamada bu yıl play off oynamak istiyoruz. Her maçı önemsiyor ve hafta hafta kendimize hedef koyarak puan hesabı yapıyoruz. " dedi.

Ayrıca DAĞAL , genç oyuncular ile ilgili olarak : "Tüm kulüpler olarak ligin yaş ortalamasını biraz daha aşağıya çekmemiz ve gençlere daha fazla önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunu tüm takımlar olarak başarırsak hem ligimizin kalitesi artar hemde ulusal takımlarımızın önünü açmış oluruz. " diyerek görüşlerini belirtti.

DAĞAL son olarakta : "İkinci yarıda da, ilk yarıdan daha zorlu bir mücadele bekliyoruz .Hentbol kalitesi dahada üst seviyelere çıkacak.Kulüpler olarak seyirciyi salonlara daha çok getirmenin yollarını aramalıyız. Ligin ikinci yarısında tüm takımlarımıza başarılar diliyorum." dedi.

 

Bir Yorum Yazın