.
HESABIM
Üye Ol

Daha Güçlü Bir Lig…

Daha Güçlü Bir Lig…

Yeditepe Spor Kulübü Antrenörü Vahit ZORLU’nun Açıklamaları:

Haberin Tarihi: 22 Ağustos 2012

Geçen sezon Hentbol Erkekler 1.Lig A Klasmanını 2.sırada bitiren Dostspor, 2012/2013 sezonunda farklı bir isimle YEDİTEPE SPOR KULÜBÜ olarak karşımızda olacak.
 

Yeditepe Spor Kulübü, Antrenör Vahit ZORLU ile yoluna devam ederken, Zorlu gelecek sezonu ve katılmış oldukları Bursa 2.Uluslararası Nilüfer Kupası ile ilgili olarak  görüşlerini Hentbolhaber.Net ziyaretçileri için paylaştı.

Vahit ZORLU : "Bu sezonun Türk Hentbolü açısından kaliteli bir sezon olacağı kanısındayım. Bursa Nilüfer Belediyesi Turnuvasının erken başlamasıyla, bizde sezonu sıcaklara rağmen 4 Ağustos 2012 itibariyle erken açtık. Bir haftalık çalışmalarla turnuvaya iştirak ettik. Bu turnuvada izlediğim ve oynadığım takımlar geçen yıllardan daha güçlü ligin habercisi diye düşünüyorum.
 

Yeditepe Spor Kulübü - Hentbolhaber.Net

Takımlar bu yıl daha çok yabancı oyuncu ile kadrolarını güçlendirdiklerini gözlemledim.Açıkçası bir konuya dikkat çekmek istiyorum. 4 yabancının serbest olması milli takımlarımız için tehlike olacağını  gelecek yıldan itibaren Yabancı oyuncu sayısını azaltmalıyız diye düşünüyorum." dedi
 
Ayrıca Zorlu : "Bursa 2.Uluslararası Nilüfer Kupası turnuvasına tam hazır olmadan katılan tek takım olarak sanırım bizim çok eksikliğimiz var. Spocularımızın sınavları ve işleri nedeniylede tam olarak sahaya çıkamamıza karşın, kaliteli oyuınculara sahip olduğumuz için oynadığımız müsabakaların ilk yarıları beni mutlu etti.

Kondisyon ve kuvvet çalışmalarımızı artırdığımızda daha dirençli bir ekip olacağız kanaatindeyim.

Bu turnuvada oynadığımız takımlar çok güçlü kadrolara sahipler. Geçen yılın lig ve Kupa finalistler ile oynamak bizi mutlu etti.Turnuvadaki, takımlar Lig de benim hedef takımlarım değiller. Bu nedenle eksiklerimizi bizden iyi takımlar ile yaptığımız maçlarda görme fırsatımız oldu. Bu sezon kadromuza 7 oyuncu kattık ve bu turnuvada takımımızın kaynaşması açısından çok olumlu yansımalarını gözlemledim." dedi.
 
Transfer konusuna da değinen Zorlu : "Bu sezon tarihimizde ilk defa yabancı oyuncular kadromuza kattık.

Aramıza yeni katılanlar.
    1. Kaleci : Makedonya’dan Petar Misevski
    2. Sağ kanat ; Bosna-Hersekten Dammir Hodo
    3. sağ oyun Kurucu ; Cent Kolej’inden Bilal Arad
    4. Sol  Oyun Kurucu : Ankara İl Özel İdare S.K. Ufuk Çalık
    5. Orta Oyun Kurucu : Bursa Nilüfer Belediyesinden Melih Mutlu
    6. Pivot : Antalya Akdeniz S. K. Yamaç Sönmez
    7. Sağ kanat : Haydarpaşa S. K. Kerem Yeşilova
Vahit Zorlu - Hentbolhaber.Net
Gelecek sezon hedefini Genç ve Alt Yapı sporcularımızla lig de ilk sekiz takım arasına girmek ve Türkiye kupasında İki üç tur atlamak olarak belirleyen Zorlu, Gençler ligine de değinerek "Federasyonumuzun geç kalınmış ama son derece alt yapılara eğilmemizi zorunlu kılan Gençler lig projesi harika. Bu nedenle geçmiş yıllarda alt yapılarda Türkiyede söz sahibi olan takımlarımızı oluşturmak ve A takımımıza oyuncu kazandırmak amacındayız.

Altyapı takımlarımızda Yıllarca A takımlarda oynamış deneyimli Antrenör arkadaşlarımızı göreve getirdik. ( Ahmet Aksu. M. Muhteşem Viter. Cem İşgüden ve İki Öğretmen-Antrenör.)
 
Onursal Başkanımız Haydar Arslan
Kulüp Başkanımız Ataman Aydın
İkinci Başkanımız İlker Arslan
Hentbol Şube Sorumlumuz İlk Milli Takım Kalecilerimiden Tunç Dağal
Kulüp Menejerimiz Yıllarca takım formamızı terleten Cem Yumer
A Takımı Sorumlu İdarecimiz Vedat Çilli
Altyapı Takımlarından sorumlu İdarecimiz Murat Okansu
Ben Teknik Direktör Ve Antrenörüm Ahmet Aksu ile birlite İSTANBUL YEDİTEPE Spor Kulübü Olarak Türk Hentbolüne katkı sağlamaktan GURUR duyuyoruz." dedi
 
Son olarak Hentbolhaber.Net ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Zorlu; "Sanal dünyadaki İlkeli tarafsız gözlem ve haberlere ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sizlerin HENTBOLHABER.NET sitesiyle Türk Hentbolüne katkılarınız harika, Sizlerin nezninde katkı sağlayanları ve ekibinizi kutlarım.

Bu vesile ile Sizlerin, Türk Hentbol ailesinin ve Tüm Müslüman aleminin geçmiş  Ramazan Bayramlarını kutlar esenlikler dilerim." dedi.

Bir Yorum Yazın