.
HESABIM
Üye Ol

Danimarka Favori Olduğuna İnanıyor

Danimarka Favori Olduğuna İnanıyor

A Milli Bayan Hentbol Takımımızın 2013 Dünya Şampiyonası play-off turunda karşılaşacağı Danimarka Antrenörü Jan Pytlick, ekibini favori görüyor.

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2013

Avrupa Hentbol Federasyonu’nun (EHF) resmi sitesi eurohandball.com’a açıklamalarda bulunan Jan Pytlick, 2008 yılında sadece 1 gol farkla eledikleri Milli Takımımıza karşı çok tecrübesiz ve genç bir takım olduklarını, geçen zamanda oyuncularının hem kulüplerinde hem de milli takımda deneyim kazandıklarını söyledi.

Pytlick, Türkiye’nin hala çok iyi bir kadroya sahip olduğunu vurgularken, şunları söyledi: “Türkiye, hala geniş ve iyi bir kadroya sahip bir takım. Onların bazı maçlarının görüntülerini izledim. Türkiye çok iyi bir takım. Türkiye’ye saygım var ancak favori biziz”dedi.

27 Mayıs Pazartesi günü Kopenhag’da kampa girecek olan Danimarka Milli Takımı, 2 Haziran Pazar günü Ankara’da Milli Takımımız ile oynayacağı play-off birinci maçı için 29 Mayıs’ta Türkiye’ye hareket edecek.

Danimarka aday kadrosunda şu isimler yer alıyor.

Kaleciler:Søs Søby (Viborg HK) Rikke Poulsen (KIF Vejen) Sandra Toft (Team Tvis Holstebro)

Sol Kanat: Ann Grete Nørgaard (Team Tvis Holstebro) Maria Fisker (Viborg HK) Mie Augustesen (Thüringer HC)

Sağ Kanat: Maibritt Kviesgaard (FC Midtjylland) Trine Østergaard Jensen (FC Midtjylland) Anne Mette Pedersen (Ringkøbing Håndbold)

Oyun Kurucular: Stine Jørgensen (Aalborg DH) Pernille Holst Larsen (Viborg HK) Anne Sofie Hjort Nielsen (Ringkøbing Håndbold) Jane Schumacher (Skive fH) Lærke Møller (FC Midtjylland) Kristina Kristiansen (Team Tvis Holstebro) Lotte Grigel (Team Esbjerg) Line Jørgensen (FC Midtjylland) Camilla Dalby (Randers HK) Louise Burgaard (Team Tvis Holstebro)

 

Pivotlar: Mette Gravholt (Team Tvis Holstebro) , Susan Thorsgaard (FC Midtjylland) Marianne Bonde Pedersen (FIF)

Bir Yorum Yazın