.
HESABIM
Üye Ol

Denizli’de Minik Ellerden Hentbol Ziyafeti

Denizli’de Minik Ellerden Hentbol Ziyafeti

Denizli kendine has bir hentbol turnuvasında marka olmaya ilerliyor.

Haberin Tarihi: 8 Haziran 2014

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ve Denizli Hentbol İl Temsilciliğinin katkılarıyla, geçen sezon 35 takımın katılımının sağlandığı ,  250 minik hentbolcu , bu yıl ise 280 minik ellerin hentbol sahalarında mücadele etmesi ile rekor katılıma ulaştı.

Denizli Hntbol Ailesinin , Hentbole altyapılar düzeyinde en büyük hizmetlerden birisi olduğuna inandıkları bu Turnuvanın, geçen 1.liğini alan takımı bu yıl Okul küçükler kategorisinde Türkiye Finallerine katılarak ne kadar verimli bir turnuva olduğunu ispatlamıştır.

Denizli Minik Eller Şampiyonasında , Nizami hentbol sahasını enlemesine kullanıp 2 adet mini hentbol sahası çıkararak, Avrupada uygulanan sisteme birebir uygulanmıştır. Kaleler ölçülere uygun olarak özel olarak yaptırılmıştır. Turnuvaya katılan tüm sporculara tişört ve şort verilerek müsabakaların rengarenk oynanması sağlanmış olup, turnuva anısına hepsinde birer hatıra bırakmış olunmakta. Turnuva boyunca yapılan etkinliklerle, çocukların eğlenerek hentbol oynamaları öğrenmeleri sağlanmaktadır. Antrenörler ve hakemlerin çocuklar üzerindeki etkisini tamamen kaldırarak ,öğretici hakemlik ve yapıcı antrenörlük ilkeleri ile hentbol başlangıcında hentbolün eğlenceli bir oyun olduğu vurgusu yapılmaktadır.

Bu yıl 2.sini düzenlenen turnuvada , hedef turnuvayı ege bölgesi turnuvasına dönüştürmek ve ilerleyen zamanlarda ulusal ve uluslararası boyut kazandırmak.Türk hentbolünün kurtuluşunun henbole başlarken sevgi, saygı ,dostluk ve eğlence ile olacağı düşüncesindan hareket eden Denizli Hentbol Ailesi,  piramidin altının genişiliğinin zirvesininin yüksekliğini belirleyeceği ilkesini benimsemiş bulunmakta.

Denizli Hentbol Ailesi, Denizli gibi illerde 300’e yakın sporcunun katılımı sağlanıyorsa, bu tip turnuvaların daha da yayıldığı anda oluşabilecek olan hentbol ailesinin çok büyük bir etki alanın olabileceğini düşünüyorlar.

 

 Haber / Foto : İsmail Başka

Bir Yorum Yazın