.
HESABIM
Üye Ol

Ensari, Londra’da Görevli

Ensari, Londra’da Görevli

Londra Olimpiyat Oyunları’nda, hentbol müsabakaları 28 Temmuz’da başlayacak. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ”Uluslararası Teknik Delege” olarak görev alacak olan eski Federasyon Başkanımız ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) Denetçisi Günal Ensari, yarın Londra’ya gidiyor.

Haberin Tarihi: 25 Temmuz 2012

 

Mayıs ayında İspanya’daki Olimpiyat Elemelerinde de görev alan Günal Ensari, teknik delegenin olimpiyatlardaki maçlar öncesinde, sırasında ve sonrasında görevleri olduğunu kaydetti.

 


Ensari,
”Teknik delege müsabakaların en üst denetimini yapan ve yürümesini sağlayan kişilerdir. Müsabaka öncesinde takımların kadrolarının, listelerinin, hakemlerin, müsabaka başlangıç noktasına kadar televizyon kameralarının, müsabakanın masa hakemlerinin, salondaki hakemlerin ve müsabakanın genel gidişinin zamanını ve skorunu kontrol eden ve hatasız bitmesini sağlayan, maç sonrası maç kağıdının eksiksiz doldurulduğuna dair tüm denetimleri yapan ve en son imzayı atan ve müsabakayı tescil eden kişidir” dedi.

Londra Olimpiyat Oyunları’nda,  hentbol müsabakaları 28 Temmuz’da başlayacak.

Oyunlarda hentbolda grup maçları ve bayanlar çeyrek final maçları, Olympic Park’taki Copper Box’ta, erkekler çeyrek final maçları ile tüm yarı final ve final maçları ise Olympic Park’taki Basketbol Arena’da yapılacak.

Elemelerde takımlar 2 grupta mücadele edecek ve bayanlarda ve erkeklerde her grupta 6 takım bulunacak.

Pekin-2008’de erkeklerde Fransa, bayanlarda Norveç şampiyon olmuştu.

Hentbolda gruplar şöyle oluştu:

Bayanlar

(A) Grubu: Angola, Brezilya, Hırvatistan, İngiltere, Karadağ, Rusya

(B) Grubu: Danimarka, İspanya, Fransa, Güney Kore, Norveç, İsveç

Erkekler

(A) Grubu: Arjantin, Fransa, İngiltere, İzlanda, İsveç, Tunus

(B) Grubu: Hırvatistan, Danimarka, İspanya, Macaristan, Güney Kore, Sırbistan.

 

Bir Yorum Yazın