.
HESABIM
Üye Ol

Erkekler EHF Kupası Sahibi Macar Pick Szeged

Erkekler EHF Kupası Sahibi Macar Pick Szeged

Avrupa Erkekler Hentbolunun 2 numaralı Arenası EHF Kupasının sahibi Macaristan’ın Pick Szeged takımı oldu.

Haberin Tarihi: 18 Mayıs 2014
Berlin’de oynanan Erkekler EHF Kupası Final4 müsabakaları finalinde Fransız Montpellier Agglomeration HB’yi, 29-28 yenen Macaristan temsilcisi Pick Szeged kupayı müzesine götürdü.

Berlin’de oynanan final müsabakalarında ilk yarısını da 14-16 önde kapatan Macar ekibi Pick Szeged oldu. Müsabaka boyunca rakibine göre daha iyi bir atak etkinliği(%40) ve şut etkinliğine(%66) sahip olan Macar temsilcisi, 7 tane 2 dakika cezası alarak 14 dakika boyunca önemli bir finalde eksik oynadılar.

Pick Szeged’te 18 forma numaralı Ilyés Ferenc   %78 şut oranı ve 7 golle takımının skor yükünü çekerken, Tüm oyuncuların yakalamış oldukları şutları gole çevirme oranı yüksekti.

 Fransız Montpellier Agglomeration HB’de  Sloven oyuncu Gajic Dragan takımını zafere götüremedi. Müsabakanın en skorer oyuncusu olan , yakalamış olduğu 12 şutun 10’nunu gole çeviren Gajic , kupaya uzanamadı.

Maçın genel istatistiklerine bakıldığında Macar Ekibi Pick Szeged sert savunma yaparak , mücadeleci ruhu ile maçı kazanmasını bildi. Hentbolun bir felsefesi "Savunma Yapan Maçı Kazanır" cümleside finalde kupayı Macar Ekibi Pick Szeged’e getirdi.

EHF Kupası 3.cüsü Füchse Berlin

Berlin’de Finallere ev sahipliği yapan Füchse Berlin finale çıkamasa bile , kendi seyircisi önünde EHF Kupası 3.cüsü oldu.  Romanya ekibi HCM Constanta’yı ilk yarısını 14-13 mağlup kapadığı müsabakada 28-29 yenerek EHF Kupası 3.cülüğünü elde etti.

Macarlar Finallere Damga Vuruyor

Geçen haftalarda EHF MVM Bayanlar Şampiyonlar Ligi finalinde  Macar ekibi Györi Audi ETO kupayı  kazanmış ve Macar Hentbol severleri mutlu etmişti. Şimdi de Erkekler EHF CUP birinciliğini Macar Pick Szeged, Fransız temsilcisi Montpellier Agglomeration HB 29-28 yenmesi Ülkede büyük bir sevinç yarattı.

Macar hentbol severler şimdiden kendilerini Velux EHF Erkekler Şampiyonlar Ligi Final4 müsabakalarına hazırlıyorlar. Hepsinin ortak düşüncesi Veszprem ‘de kupayı alacak mı?

Pick Szeged

Foto: EHF
Haber Resmi : Hentbolhaber

Bir Yorum Yazın