.
HESABIM
Üye Ol

Erkeklerde Üniligin Şampiyonu 19 Mayıs Üni.

Erkeklerde Üniligin Şampiyonu 19 Mayıs Üni.

Ünilig Erkekler Hentbol’da final karşılaşması Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile Erzurum Atatürk Üniversitesi arasında oynandı.

Haberin Tarihi: 6 Mayıs 2014

Baştan sona önde götürdüğü mücadeleyi 35-31’lik skorla kazanarak şampiyon olmayı başaran taraf 19 Mayıs Üniversitesi oldu.Müsabakaya özellikle hücumda çok etkili başlayan 19 Mayıs Üniversitesi, ilk 5 dakikayı 3-1 önde geçti. Geriye düştükten sonra oyundaki ağırlığını arttıran ve 3-0’lık seri ile farkı bire kadar indiren Atatürk Üniversitesi, 22. dakikada 8-8’lik beraberliği yakaladı. Bu dakikadan sonra geliştirdiği hücumlardan golle dönmeyi başaran taraf 19 Mayıs Üniversitesi olunca, ilk yarı Samsun ekibinin 15-11’lik üstünlüğüyle sonuçlandı.İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Erzurum temsilcisi oldu: 15-13. İlerleyen dakikalarda 19 Mayıs Üniversitesi’nin hücumdaki etkinlğini arttırmasıyla 43. dakikada fark altıya kadar yükseldi: 24-18. Maçın sonuna doğru yakaladığı farkı korumayı başaran Samsun temsilcisi, Atatürk Üniversitesi’nin tüm çabalarına rağmen karşılaşmadan 35-31 galip ayrılarak şampiyonluğa ulaştı.

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan şampiyon takımın antrenörü Yücel Makaracı: "Yaklaşık 7 ay boyunca bu turnuva için çalıştık. Kendi takımlarında lig mücadelesi veren oyunculara sahibiz. Bireysel kalitemiz yüksek, takım olarak da iyiydik. Oyuncularımız istediğimiz her şeyi yaptı ve sonuçta şampiyonluğu aldık." dedi.

Oynadığı final sonucunda ikinci olmayı başaran Atatürk Üniversitesi antrenörü Ali Erzurumluoğlu ise: "İstediğimiz gibi oynayamadık. Çok gol kaçırdık, çok hata yaptık. Bu şekilde maçı kazanmak zor. 19 Mayıs Üniversitesi tecrübeli bir takım. Bizden daha iyi oynadılar, kendilerini tebrik ediyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber Fotoğraf : www.universitelersporligi.org

Bir Yorum Yazın