.
HESABIM
Üye Ol

Eyuboğlu, KKTC’de temaslarda bulundu

Eyuboğlu, KKTC’de temaslarda bulundu

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde resmi ziyaretlerde bulundu.

Haberin Tarihi: 18 Aralık 2014

Federasyon Başkanı Bilal Eyuboğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy’u makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde Federasyon Başkanvekili Haydar Arslan ve KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Ozan Beysan da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun makamındaki kabulde, Başkan Eyuboğlu KKTC Hentbol Federasyonu ile daha önce hayata geçiremedikleri proje için yeni bir girişim başlatmak istediklerini söyledi.

Eyuboğlu, ambargonun kaldırılmasının spor vasıtasıyla olacağını kaydederek, konu projenin hayata geçmesi ve KKTC sporunun dünyaya açılımı konusunda Eroğlu’ndan destek istedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu da, iki federasyonun dayanışma ve işbirliğinden mutlu olduğunu belirterek, Avrupa’da Kıbrıs Türk Hentbol Federasyonu’na bağlı takımların mücadelesinin yine Türkiye Hentbol Federasyonu’nun çabalarıyla mümkün olacağını ifade etti.

Gösterilen ilgi ve verilen desteğe teşekkür eden Eroğlu, KKTC’de yöneticilerin ve sporcuların amatör olduğunu ve kulüplere ayrılan paranın sınırlı olduğunu dile getirerek, zaman zaman maddi zorluklar yaşandığını belirtti.

Kulüplerin maddi olanakları iyileştikçe daha güzel günler görüleceğini belirten Eroğlu, Türkiye’deki hentbol maçlarını spor programlarından takip ettiğini ve Türk takımlarının başarılarını izlediğini de ekledi.

Kabulde Eroğlu’na Türkiye Hentbol Milli Takımı forması hediye edildi.

Bir Yorum Yazın