.
HESABIM
Üye Ol

Federasyon Başkan Yardımcısı Çapraz’dan Önemli Açıklamalar

Federasyon Başkan Yardımcısı Çapraz’dan Önemli Açıklamalar

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz, Hentbolhaber.net’e önemli açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi: 28 Mayıs 2014

Bilgehan Çapraz Hentbolhaber.Net’e  3 Mart 2014  tarihinde ki açıklamalarında ""Çankaya’daki merkezimizin içinde yapacağımız Kamp Eğitim Merkezini kamu ihale kurumu ile ihale etmiş bulunuyoruz." demiş ve THF’nin önemli adımlar atmış olduğunu açıklamıştı.

Çapraz şuan gelinen nokta ile ilgili olarak ;  "Çankaya’daki Kamp Eğtim Merkezimizin ihaleyi kazanan mütahit firmaya yer teslimi yapıldı.120 gün iş bitim süresi var.Yeni sezona bir aksilik olmadığı takdirde yetiştireceğiz. Bittiğinde konaklama imkanı , Vip alan içinde fitness,  oyun salonları,  tv odaları ve restorant bulunan bir merkeze hentbol camiası kavuşmuş olacak." diyerek müjdeyi verdi.

TAKIM SAYISINDA NETLEŞMİŞ BİRŞEY YOK

Bilgehan Çapraz , Bayanlar Süper Liginde takım sayının artacağı yönünde netleşen birşeylerin olmadığını belirtti. Çapraz ,  Bayanlar Süper Ligde takım sayısı konusunda netleştirdiğimiz birşey yok. 10 mevcut takımımız var. Yükselmesi Yönetim Kurulunda görüşülür , yanlız statü ile ilgili çalışmalarımız var. "dedi.


STATÜ DEĞİŞECEK

Çapraz , "Ligde oynanan maç sayısı ve heyecanı artırmak için çalışmalar yapacağız. Şu an söyleyebildiğim lig statüsü önceki yıllardan daha farklı ve eksikler giderilmiş şekilde olacak.

Geçtiğimiz sezon Alt Liglerde verilen mücadele de dikkat çekiciydi. Bütün takımlar bu mücadelenin içine dahil oldu. Önceki yıllarda ender rastladığımız 1. lig ve 2.lig yaşamış olduk. Buda federasyonun ligler konusunda doğru kararlar verdiğinin göstergesidir."diyerek sözlerini tamamladı.

Hentbolhaber.Net Özel Haberidir…

Bir Yorum Yazın