.
HESABIM
Üye Ol

Federasyon o uygulamayı değiştirdi

Federasyon o uygulamayı değiştirdi

Türkiye Hentbol Federasyonu çok tartışılan ve değiştirilmesi istenen yabancı sporcu kriterinde bazı değişiklikler yaptı.

Haberin Tarihi: 3 Ağustos 2016

HENTBOLHABER.NET – 17 Haziran tarihinde Erkekler Süper Ligi’nde yer alan ekiplerin ortak deklarasyonu ile değiştirilmesi istediği yabancı oyuncu kriterleri ile ilgili olarak THF’den yapılan resmi açıklama da şöyle denildi:

“Federasyonumuz Yönetim Kurulu kararıyla 2016-2017 Hentbol sezonunda uygulanacak yabancı sporcu kriterinde bazı değişiklikler yapıldı.

Geçtiğimiz sezon yabancı transferinde uygulanan “son 7 yıl içerisinde genç ve A takımlarında en az 10 defa milli formayı giymesi” şartı değiştirildi.

Yapılan değişiklikle, yabancı sporcuların son 10 yıl içinde genç ve A takımlarında en az 7 defa milli formayı giymesi ve bunun müsabaka raporunda belgelenmesi gerekmektedir.

Kulüplerimize duyurulur…”

Ortak Deklarasyonu okumak için tıklayınız..

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • SEYİRCİ
    3 Ağustos 2016 14:03 Kullanıcı Profili

    kulüplerden birinin bu katagoride bir veya 2 sporcu bulmuşlardır bunları oynatması için fedarasyon daki arkadaşlarını devreye sokarak aldırdığı bir karardır.Bu şekilde hentbol bir yere varamaz köklü değişiklikler yapılması lazım hentbolümüzün ilerlemesi için 2001 doğumlu sporculara kamp yapıyorlar EHF çift doğumlu sporculara döndüğü halde madem yapıcan 2000 veya 2002 doğumlulara yap yeteneği fazla olan tek doğumlularıda çağır dünya hentbolünü takip edelim gelişmiş hentbol ülkelerinden hocalar getirip kendi hocalarımızı eğitelim

Bir Yorum Yazın