.
HESABIM
Üye Ol

Genç Osman Anadolu Lisesi’nden Değerlendirme

Genç Osman Anadolu Lisesi’nden Değerlendirme

Hentbol Liseler Türkiye Şampiyonasında kupaya uzanan Ankara Genç Osman Anadolu Lisesi, Dünya Şampiyonasında Ülkemizi temsil etmesinin mutluluğu yaşanıyor.

Haberin Tarihi: 7 Mart 2014

Ankara Genç Osman Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi Dersi Öğretmeni Zeki Polat değerlendirmelerde bulundu: "Şampiyonaya iki yıldır hazırlanıyoruz. Takımımız B.B.Ankaraspor Kulübünün alt yapısını oluşturmaktadır.

Geçen sene bu yapıyı oluşturduk ve kolları sıvadık. Okuldaki tüm öğretmenler bu oluşuma destek verdi. Zamanı geldi çocuklara okul bitiminde ders verdi, zamanı geldi onlarla arkadaş olup destek oldular. Geçen sene Türkiye Şampiyonasında grubunda 3. olarak finallere veda ettik. Bu bize daha çok çalışma bilinci ve hırs yaptı. Bu sene bir kaç takviye sporcu ile maddi olanıksızlara rağmen çalışmalarımızı sürdürdük. Önce Ankara da ki grup maçlarında birinci olduk , arkasından diğer grubun birincisi olan Kaya Beyazıt And Lisesi ile karşılaştık. Normal sürenin berabere ile sonuçlanması sonucu maç uzatmalara gitti. İlk uzatma sonucu da berabere biten maç ikinci uzatmada galibiyetimizle sonuçlandı. Ankara Şampiyonu olarak yarı Finallere katılmaya hak kazandık.

Türkiye Şampiyonası yarı finallerinde namağlup olarak Trabzon da ki finallere katıldık. Burada grubumuzda ki ilk maçımızda Denizli Spor Lisesini yenerek şampiyonaya başladık. İkinci günde İstanbul Çengelköy Lisesine 3 farkla mağlup olduk ve bu mağlubiyet aynı zamanda sezonun ilk mağlubiyeti oldu. Yapılan toplantının ardından eksiklerimizden konuştuk ve Şampiyon olmak için söz verdik. Bu yenilgi bizim için bir dönüş noktası oldu ve daha hırslı ve dikkatli rakiplerimizi  analiz etmemize neden oldu. Üçüncü gün Antalya Yükseliş Lisesini rahat bir maç sonrası yenmeyi başardık ve grup ikincisi olarak final grubuna kaldık.

Trabzon 2014 Türkiye Şampiyonası Final Günü

Çapraz da Şampiyonanın bir diğer favorisi İstanbul birincisi Cent Koleji ile karşılaştık. Takımın hırsı, isteği, motivasyonu, taktik anlayışı sonucunda galip gelerek adını finallere yazdırdı.

Finalde, grupta yenildiğimiz İstanbul Çengelköy Lisesi ile karşılaştık. Maça çok iyi motive olduk. Grup da ki yenilgi de bize ders olmuştu. Rakibin zayıf noktalarını bularak taktik geliştirdik. Sporcularında isteği ve hırsı olunca maçtan galip ayrılarak Şampiyon olduk. Şampiyona da çok ciddi maçlar oldu.  Tüm ekipler iyi hazırlanmış ve kaliteli maçlar çıkardı. Burdan şampiyonaya katılan tüm okullara teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum."dedi.

Dünya Şampiyonası ile ilgili olarak ise; " Dünya Şampiyonası ülkemizde organize edilecek. Bizde en iyi şekilde eksik yönlerimizi bilerek buna göre hazırlanacağız. Amacımız başarılı olabilmek. Okul Müdürümüz Mehmet Sözügüzel’in katkıları , Öğrencilerimiz , öğretmenlerimiz ve velilerimizle hep beraber hareket ederek başarıya gideceğimizi düşünüyorum."dedi.

Bir Yorum Yazın