.
HESABIM
Üye Ol

Gönlüm Selçuklu Belediyesi gibi takımlardan yana!

Yazarımız Mehmet İhsan Doğan, yine yabancı sorununa dikkat çekti ve Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor ile Konya Selçuklu Belediyesi SK maçını kaleme aldı.

Yazar: Mehmet İhsan Doğan - Yazının Tarihi: 7 Mart 2017

Cumartesi gününün ikinci maçında Konya’nın Selçuklu Belediyesi  takımı, Ankara’da Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor takımının konuğu oldu.

Ankara takımının 16 kişilik kadrosunda Eldar, Pavel, Pavlo, Oleksandr var, Selçuklu Belediyesi’nde ise bir tek Oleg. Neyse buna da şükür diyeceğiz. Hiç olmasa daha iyi ya!

Genel kanı Büyükşehir’in maçı farklı kazanacağı yönündeydi. Nitekim Eldar iki golle perdeyi açtı ama, 6’ıncı dakikaya Selçuklu Belediyesi 2:4 önde girdi. Büyükşehir bir türlü farkı açamıyordu. İlk yarının tamamında Selçuklu Belediyesi hep öndeydi. 

Çekişme ikinci yarıda da sürdü. Ankara ekibi, 33’üncü dakikada öne geçebildi, Eldar skoru 20:19 yaptı. Eldar ve Görkem’in iki golü ile 44’üncü dakikada Büyükşehir ilk kez üç farkı yakaladı: 26:23. Selçuklu Belediyesi Kasım Can ve Durmuş Ali’nin golleriyle 53’üncü dakikada skoru 29:29’a getirdi. Eldar 30:29 yaptı, Alihan ile Durmuş Ali’nin golleri Konya takımını 30:31 öne geçirdi, Ankara takımının “Yedi Metrecisi” Görkem ve Cemal bu kez skoru 33:31 yaptı. Son düdük Büyükşehir Belediyesi’nin maçı 34:33 kazandığını ilan etti.

İki takıma da iyi hentbol oynadıkları için çok teşekkür ederim. Zevk alarak izledim maçı. Maçın yıldızı bana göre Ankara takımından Görkem oldu. Attığı 7 golden 5’ini 7 metreden kaydetti. Eldar 9, Pavel 6, Cemal 5, Özgür ve Oleksandr ikişer, Burak ise 1 gol attı Ankara takımında.

Selçuklu Belediyesi’nde ise Durmuş Ali 10 golle sahanın en golcüsü oldu, Oleg 6, Kasım Can 5, Ali 4, Fatih ve Alihan üçer, Fatih ve Şenol birer golle Durmuş Ali’yi izlediler.

Başlığı yinelersek; Selçuklu Belediyesi gibi Türk oyunculara kadrolarında yer veren kulüplere ihtiyacı var hentbolun, Avrupa karması gibi takımlara değil.
Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • izmir
  7 Mart 2017 12:33 Kullanıcı Profili

  1 gün görmedim ‘BJK de yabancılar olmasa ne olurki’ dediğinizi. bu konularda farketmeden büyük klup küçük klup ayrımı yapıyorsunuz. Yabancı yerli konusunda takımlara,’yatırımcılara’ söz söylemektense Türkiyedeki altyapı sorumlularını incelemelisiniz. beden egitimi öğretmeni olmak hentbol üstadı olmak anlamına gelmiyor, ama sadece vasıfsız beden egitimi öğretmenleri hentbol branşını ögretiyor ülkede. kaliteli oyuncu yetişmesi neredeyse imkansız. hentbolu seven biri olarak, türkiyede izlediğim 50 hentbol maçından 45’ini izlerken bu spordan soguyorum. yabancı yerli oyuncu meselesi degil bu, yetiştirici yok bu ülkede. kısa isen kanat uzun isen oyun kurucu, şişkolar da pivota, hentbol bilgimiz bu kadar.

 • Mehmet İhsan
  10 Mart 2017 16:38 Kullanıcı Profili

  Adınızı yazmadığınız için size nasıl hitap edeceğimi bilmiyorum. Ancak, ilk tümcenizdeki (Bana göre) epey haksız ve ağır suçlamanız beni ciddi olarak yaraladı. Yabancı sporcu sorununu dile getirirken, “O takımdakiler kalsın, bu takımdakiler gitsin” gibi sakat ve komik bir görüş ileri sürdüğümü anımsamıyorum. Yabancı sporcu, yabancı sporcudur, hentbolumuza zarar verir.
  Eleştirinizin kalan kısmını anlamakta ciddi sorun yaşadım. Anlayabildiğim kadar; hentbolcu yetiştirmek için çaba harcanmadığını söylemek istiyorsunuz. Ben de size derim ki: Alp Eren Pektaş, Doruk Pehlivan, iki Mert, Halil İbrahim, Yeliz Özel, Yeliz Yılmaz, Yeliz Kaya, Gülay Türk, Duygu Aydoğan, Jale Aslan , Sevilay İmamoğlu, Serpil İskenderoğlu, ve adını sayamadığım yüzlerce hentbolcu ağaçtan mı toplandı, gökten zembille mi indi? Onları yetiştiren, “Bak kızım/Bak oğlum bu hentbol topudur. Bunu şöyle tutacaksın, böyle atacaksın.” diyenler kabzımal mıydı?
  Hem sonra diyorsunuz ki, “…beden eğitimi öğretmeni olmak hentbol üstadı olmak anlamına gelmiyor…” sonra da “…sadece vasıfsız beden eğitimi öğretmenleri hentbol branşını öğretiyor…” ne yama çelişki arkadaşım. Bir insan hem “Vasıfsız” olacak, hem de “Hentbol branşını” öğretebilecek(?)
  Hem Alp Eren sol kanatta oynuyor ama hiç de kısa değil, Tolga pivot ama şişko sayılmaz, Mert oyun kurucu ama öyle uzun boylu değil ne dersiniz?

Bir Yorum Yazın