.
HESABIM
Üye Ol

Hakan İrban: “5 Farklı Mevkiye İhtiyaç Var”

Hakan İrban: “5 Farklı Mevkiye İhtiyaç Var”

Erkekler Hentbol Süper Lig’ine katılım süresinin son gününde başvuran Antalyaspor Hentbol takımı, hiç kimsenin hesaba katmadığı sonuçlara imza atarak, ikinci devre için hazırlıklara başladı.

Haberin Tarihi: 7 Ocak 2014

Sezona geç başlayan ve transferlerinin 5. haftada bitiren kırmızı-beyazlı takım oynadığı son 9 maçta 6 galibiyet 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak başarılı bir ilk yarı geçirdi.

Ligin ilk yarısında 13 maç sonunda 14 puan toplayan kırmızı-beyazlı takım Trabzonspor ile birlikte 14 takımlı ligde 5. sırayı paylaşan kulüpler arasında yer aldı.

TÜM ÖDEMELER YAPILDI

Beklentilerinden 1-2 puan daha az toplamalarına rağmen ligin ilk yarısını başarılı olduklarını belirten Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban, "Hentbolda ilk sezonumuz. Eksiklerimizi tek tek kapatarak yolumuza devam ediyoruz. Teknik heyet ve oyuncularımız başarılı bir ilk yarı geçirdiler. Kendilerine teşekkür ederim" dedi.

Ligin ilk yarısının son haftasında oynanan İzmir BŞB maçı öncesinde oyuncuların son maaşlarını da verdiklerini belirten İrban, "Oyuncularımızın tüm alacaklarını ödemiş, söz verdiğimiz mali vecibelerimizi yerine getirmiş bir kulüp olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Maaşların yanı sıra oyuncularımıza ilk yarıda bazı maçlarda primlerde verdik. İlk yarıda tüm takıma verdiğimiz toplam prim karşılığında bir oyuncu transfer edebilirdik ancak bizim için öncelik Antalyaspor ismini layıkıyla temsil eden, bizleri gururlandıran, takım ruhunu ortaya koyan teknik heyet ve oyuncularımızın mutluluğudur. Bu yüzden transfer yapmak yerine prim vermeyi tercih ettik" dedi.

5 FARKLI MEVKİYE TRANSFER İHTİYACI VAR

5. haftadan 14. haftaya kadar tüm maçlarda 10 oyuncuya şans verebildiklerini belirten İrban, "2 kaleci ve 8 oyuncudan oluşan dar bir kadro ile mücadele ettik. Buna rağmen çok başarılı olduk. Ligin üst sıralarını zorlayan rakiplerimiz 16 oyuncu ile mücadele ediyor. Bizim kadro derinliğimiz son derece az ve ligin ikinci yarısı çok yoğun geçecek. Bunun için gerekli tedbirleri alacağız" ifadelerini kullandı.

Sezon başından itibaren sözleşme yapılan yerli ve yabancı bir kaç oyuncu ile yollarını ayırabileceklerini belirten İrban, "Devre arasında gelecek sezonun planlamasını yapacağız. Ligin ilk yarısında oynayan oyuncularımıza baktığımızda sayısal olarak 5 farklı mevkiye transfer ihtiyacımız var. Rakiplerimiz 3 kaleci ve her mevkiye en az 2 oyucu ile ligde mücadele ediyor. Bizimde bu doğrultuda kaleci, sağ kanat, sağ oyun kurucu, orta oyun kurucu ve pivot mevkilerine ihtiyacımız olduğu gözüküyor" dedi.

Gelecek sezonu da düşünerek ihtiyacımız olan mevkilere transfer yapabiliriz diyen İrban, "İhtiyacımız olan 5 mevkiden bir kaçına yerli ve yabacı oyuncu transferleri yapabiliriz. Ancak önceliğimiz bütçe ve ekonomik koşullar. Antalyaspor’a gelmek isteyen oyuncularla da görüşeceğiz. Kapımız herkese açık. Bütçemiz doğrultusunda hareket edeceğiz. Bizim için önceliğimiz mevcut kadromuza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek. Transfer yapmak için yapmayacağız, takımımıza katkı koyacağına inandığımız oyuncular olursa kadromuza takviye ederiz yoksa transfer yapmayız. Mevcut oyuncularımız Antalyaspor’u istediğimiz hedeflere götürecek kalitedeler" dedi.

 

Bir Yorum Yazın