.
HESABIM
Üye Ol

Hakan İrban: “Yanlış Anlaşılıyoruz”

Hakan İrban: “Yanlış Anlaşılıyoruz”

Hentbol Süper Lig’in ikinci yarısı yarın başlıyor. Yaklaşık 1 aylık devre arasından sonra Antalyaspor Hentbol takımı yarın (Cumartesi) saat 13:00’te Mersin Hentbol takımı ile sahasında karşılaşacak.

Haberin Tarihi: 24 Ocak 2014

Ligde 14 puan ile 5. sırayı paylaşan iki takımın maçı Akdeniz Üniversitesi Mavi Salon’da oynanacak. Karşılaşmayı taraftarlar ücretsiz olarak izleyebilir.

Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban, zorlu maç öncesi yaptığı açıklamada, "Son derece kritik maç oynayacağız.İlk maçı 1 sayı farkla son saniyede kaybetmiştik. İki ve üzerinde fark ile galip gelerek ikili averajda da üstün olmak istiyoruz. Taraftarımızın desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var" dedi.

Transfer döneminin kapanması kısa bir süre kaldığını belirten İrban, "Kadromuza takviye yapmadık. Dar rotasyonumuzla ligin ikinci yarısında mücadele etmeye devam edeceğiz. Devre arasında Antalyaspor’a gelmek isteyen oyuncular oldu, görüşmeler yapıldı ancak bütçemizi aşan istekleri oldu. Sanırım hentbol camiasında yanlış anlaşılıyoruz. Antalyaspor olarak bizim büyük bütçemiz yok, mali anlamda zengin kulüp değiliz ancak oyucularımızla yaptığımız sözleşme şartlarını harfiyen yerine getiririz" dedi.

Antalyaspor olarak bütçelerinin kısıtlı olduğunu ifade eden İrban, "Genel bütçemizin %80-85’i İddaa gelirinden oluşuyor. Transfer, oyuncu ve teknik heyet maaşları, ulaşım, konaklama, malzeme, deplasman, altyapı, federasyon payı gibi aklınıza gelen her türlü gideri kendimiz genel bütçemiz içerisinden karşılıyoruz. Bütçemizin %60-65’ini transfere, oyuncularımıza ve teknik heyetimize ayırdık. Bu doğrultuda transferde ölçülü davranmak zorundayız. Borçlanmadan sezonu bitirerek mali açıdan da başarılı olmak istiyoruz" dedi.

Transfer döneminin devam ettiğinin altını çizen İrban, "Antalyaspor ismi altında, fedakarca mücadele etmek isteyen her oyuncuya kapımız açık. Ancak transfer yapmak için yapmayacağız. Mevcut oyuncularımız bizi istediğimiz hedefe ulaştıracak kalite ve ruha sahipler" dedi.

Bir Yorum Yazın